Nordik Grunter wabik na jelenia wirginijskiego

Kategoria: Wabiki
Kod produktu: PO33
Przepraszamy, sprzedaż została zakończona.

Wabik Nordik Grunter został zaprojektowany do wabienia jelenia wirginijskiego. Dźwięk może być regulowany pociąganiem rurki od siebie do siebie. Złożnona rurka daje lekki i wyższy ton młodego samca. Ten ton przyciąga uwagę mniejszych samców. Rozciągnięta rurka pozwala uzyskać głębszy ton starszego samca. Ten ton przyciąga uwagę większych samców, może również odstraszyć mniejszch samców, w zależności od tego jaki rodzaj zwierzyny wabimy.

Należy uważać podczas wabienia ponieważ jelenie często idą za wiatrem niosącym dźwięk, w celu odkontrolowania możliwości kontaktu, także należy uważać aby nie spłoszyż ich swoim zapachem.

Instrukcja obsługi:

Ryczenie kontaktowe, to odgłos nawiązania kontaktu, który sprawdza się przez cały rok. Oznacza: „jestem samcem i jestem tutaj!” Ten typ wabienia przyciągnie samce, które będą ciekawe towarzystwa.
Ustnik należy włożyć do ust i dmuchać krótko i lekko przez ½-1 sekundy powtarzając 3-4 razy przez 10-20 minut. Rurkę należy ułożyć zgodnie z preferencjami.
Troskliwe ryczenie to dźwięk wydawany przez samców przygotowujących sie do parzenia. Ten dżwięk spowoduje iż samiec będzie zazdrościć przywoływania łani i wten sposób zostanie zwabiony oraz rozpocznie przywoływanie łani.

Rurkę należy zgiąć w połowie lub dopasować zgodnie z potrzebą i dmuchnąć ostrożnie pzrez 2 – 3 sekundy, powtórzyć 2-3 razy, następnie należy poczekać na odpowiedź i powtarzać do skutku. Jeśli nic się nie dzieje należy powtórzyć dmuchająć przez 4-6 sekund. Powtórzyć 2-3 razy aby jeszcze bardziej sprowokować starszych samców. Wabienie można dopełnić o następujące odgłosy:

Zagrzechotanie (dźwięk poroża w walce) – grzechot poroża przy kontakcie dwóch samców.
Meczenie (beczenie) kontakt łani podczas styku płciowego
Meczenie (beczenie) odgłos kontaktu jelenia


Recenzje produktu Nordik Grunter wabik na jelenia wirginijskiego

Ten produkt nie ma żadnych recenzji.

Hore