Nordik Grunter wabik na jelenia wirginijskiego

Kategoria: Wabiki
Kod produktu: PO33
Przepraszamy, sprzedaż została zakończona.

Wabik Nordik Grunter został zaprojektowany do wabienia jelenia wirginijskiego. Dźwięk może być regulowany pociąganiem rurki od siebie do siebie. Złożnona rurka daje lekki i wyższy ton młodego samca. Ten ton przyciąga uwagę mniejszych samców. Rozciągnięta rurka pozwala uzyskać głębszy ton starszego samca. Ten ton przyciąga uwagę większych samców, może również odstraszyć mniejszch samców, w zależności od tego jaki rodzaj zwierzyny wabimy.

Należy uważać podczas wabienia ponieważ jelenie często idą za wiatrem niosącym dźwięk, w celu odkontrolowania możliwości kontaktu, także należy uważać aby nie spłoszyż ich swoim zapachem.

Instrukcja obsługi:

Ryczenie kontaktowe, to odgłos nawiązania kontaktu, który sprawdza się przez cały rok. Oznacza: „jestem samcem i jestem tutaj!” Ten typ wabienia przyciągnie samce, które będą ciekawe towarzystwa.
Ustnik należy włożyć do ust i dmuchać krótko i lekko przez ½-1 sekundy powtarzając 3-4 razy przez 10-20 minut. Rurkę należy ułożyć zgodnie z preferencjami.
Troskliwe ryczenie to dźwięk wydawany przez samców przygotowujących sie do parzenia. Ten dżwięk spowoduje iż samiec będzie zazdrościć przywoływania łani i wten sposób zostanie zwabiony oraz rozpocznie przywoływanie łani.

Rurkę należy zgiąć w połowie lub dopasować zgodnie z potrzebą i dmuchnąć ostrożnie pzrez 2 – 3 sekundy, powtórzyć 2-3 razy, następnie należy poczekać na odpowiedź i powtarzać do skutku. Jeśli nic się nie dzieje należy powtórzyć dmuchająć przez 4-6 sekund. Powtórzyć 2-3 razy aby jeszcze bardziej sprowokować starszych samców. Wabienie można dopełnić o następujące odgłosy:

Zagrzechotanie (dźwięk poroża w walce) – grzechot poroża przy kontakcie dwóch samców.
Meczenie (beczenie) kontakt łani podczas styku płciowego
Meczenie (beczenie) odgłos kontaktu jelenia


Recenzje produktu Nordik Grunter wabik na jelenia wirginijskiego

Hore