Nordik ROE-wabik na kozła/rogacza + Albinizer 500 gram ZA DARMO
Rabat 8%
Dla profesjonalistów
Top jakość

Nordik ROE-wabik na kozła/rogacza + Albinizer 500 gram ZA DARMO

Kategoria: Wabiki
Kod produktu: PO12
Gwarancja: 2 lata
Dostępność: Dostępne
109 Zł z VAT 119 Zł

Super PROMOCJA!!! Teraz do każdego zamówienia wabika Nordik Roe Otrzymasz 500 gram środka do gotowania trofeum Albinizer całkowicie ZA DARMO.

Nordik ROE - "Roebuck Call"
Wabik na kozła/rogacza
Wabik ten został specjalnie stworzony do wabienia kozła / rogacza. Jest skonfigurowana na wszystkie 4 dźwięki jakie potzrebujecie.

W prosty sposób przesuniecie gumowy krążek między dwa najodleglejsze wycięcia na wabiku, tym sposobem zmienicie dźwięk. Wabik ten ma podwójną dźwiękową deskę, dzięki czemu łatwiej jest regulować dźwięk. Im więcej zakryjecie palcem otwór na spodniej cześci wabika, tym cichrzy będzie dźwięk. Przeplatajcie dźwięki " nawiązanie kontaktu sarny z młodymi sarnami" z dźwiękami "Podnieconej sarny podczas rui" lub dźwiękami zapładnianej sarny. Powtarzajcie wabienie po ok. 20 - 30 minutach, na tym samym stanowisku.

Dźwięk nawiązania kontaktu sarny z młodymi sarnami: Przesuńcie gumowy krążek do pierwszego ( najodlegleszego ) wycięcia od korpusu, i dmuchajcie krótko do wabika aby osiągnąć dźwięki nawiązania kontaktu. Do naśladowania dźwięków wydawanych przez samców, ściśnijcie zębami gumowy krążek a wydawany dźwięk będzie wyższy.

Dźwięk podnieconej sarny podczas rui: Krążek przesuncie do drugiego wycięcia. Zęby dajcie do wolnego, pierwszego wycięcia, przyciśnijcie lekko zębami przy korpusie wabika. Usta połóżcie na gumowy krążek w drugim wcięciu i dmuchnijcie. Im dalej zagryźniecie membranę od gumowego krążka tym dźwięk będzie wyższy ( młoda sarna ) lub odwrotnie ( stara sarna )

Dźwięk zapładnianej sarny: Postępujcie tym samym sposobem jak przy nasladowaniu podnieconej sarny podczas rui, ale po dmuchnięciu do wabika uwolnijcie zagryźnięcie zebów i ust. Zyskacie w ten sposób głos sarny która właśnie kopuluje z samcem tzw: geschreck. Nastepnie przeplatajcie krótkie dźwięki podnieconej sarny z dłuższymi dźwiękami zapładnianej sarny.

Producent:: Nordik Gear AB, Szwecja.

Recenzje produktu Nordik ROE-wabik na kozła/rogacza + Albinizer 500 gram ZA DARMO

Anonym
Nie jestem dobry w wabieniu ale z tym wabikiem idzie świetnie, jest już dostrojony ... Polecam

Hore