Jak uzyskać trawnik, z którego Będziesz dumny?

Ostrihajte ho na ježka....

Aby mieć najpiękniejszy trawnik w okolicy, musisz się o niego starać i dbać o niego. Twój trawnik z pewnością zostanie nagrodzony w postaci pięknej zielonej trawy. Nie wolno jednak zapominać o niezbędnych częściach opieki. Rozumiemy przez to regularne koszenie i wiosenne napowietrzanie trawnika. Dzięki tej pielęgnacji usuniesz również resztki martwych roślin lub resztki skoszonej trawy, mchu, chwastów itp. Ponadto baza gleby jest poluzowana, co poprawia dostęp powietrza i wilgotność. Po dobrym napowietrzeniu zaleca się dokładne koszenie trawnika i dobre podlewanie.

Co zyskujesz dzięki napowietrzaniu?

Nawet jeśli dbasz o trawnik regularnie, szczerze i z miłością, może się zdarzyć, że nadal nie wyrasta zbyt pięknie. Gdy przez chwilę jest sucho, natychmiast wysycha i zdarza się że wznikają rzadkie miejsca. Tylko dlatego, że Twój trawnik wymaga napowietrzenia. Napowietrzanie lub wertykulacja udrażnia nieprzepuszczalną warstwę utworzoną przez martwe rośliny, ścinki traw i tym podobne. ... Woda i składniki odżywcze nie mogą przez to dostać się do korzeni. W rezultacie trawnik nie jest głęboko zakorzeniony. Jeśli jednak chcesz naprawdę zdrowego, gęstego i mocnego trawnika, musisz kupić wertykulator aerator wysokiej jakości.

Dla pięknego i zdrowego trawnika samo koszenie nie wystarczy. Na trawniku tworzy się filc z martwych łodyg trawy, chwastów lub mchu. Filc ten działa jak gąbka, która zatrzymuje wodę i składniki odżywcze potrzebne do wzrostu trawy, która nie dociera do korzeni, a zatem trawa stopniowo brązowieje i grozi jej wyginięciem. Dlatego musisz zadbać o trawnik, pomóc mu i nie dopuścić do jego uduszenia.