Jak wybrać dobrze kosiarkę

Zdrowy, schludny i piękny trawnik. To marzenie każdego właściciela domu z ogrodem. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama kosiarek, w których nie jest łatwo się zorientować. Jeśli zastanawiasz się nad nową kosiarką, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym:

- wielkość trawnika,

- gęstość trawnika,

- zasilanie,

- ukształtowanie terenu

Najlepszym wyborem w przypadku mniejszych trawników o powierzchni około 300 do 500 metrów kwadratowych będą kosiarki akumulatorowe, które są bardzo ciche, podobne do kosiarek elektrycznych, ale w przeciwieństwie do nich nie trzeba ciągnąć za sobą kabla. Jeśli posiadasz mniejszą działkę o powierzchni około 600 m2, wystarczy któryś z modeli kosiarek elektrycznych.

W przypadku większych działek zalecamy klasyczne kosiarki spalinowe lub modele z napędem. Modele te są szczególnie cenione przez kobiety, ponieważ nieoceniony napęd ułatwia obsługę maszyny. W przypadku większych powierzchni, stromych zboczy lub wyjątkowo trudnych terenów z bardzo wysoką trawą zalecamy traktorki lub kosiarki do stoku. Kosiarki do stoków mają bardzo solidną budowę, opony antypoślizgowe i wiele innych wspaniałych funkcji, o których można przeczytać w tym artykule.

Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe są idealne dla właścicieli większych powierzchni i dla tych, którzy chcą idealnego trawnika. Kosiarka benzynowa powinna być dobrana odpowiednio do tego, jak duży i wytrzymały jest obszar oraz jak często planujesz go kosić. Następnie zastanów się, czy chcesz rzucić trawę do tyłu, na boki, czy zebrać trawę do kosza. Modele silnikowe z łatwością radzą sobie nawet z wysokimi i gęstymi murawami. Kosiarki wyposażone w silniki czterosuwowe zapewniają długą żywotność kosiarki.

-silne

-niezawodne

- brak ograniczenia poprzez źródło zasilania

Koszenie to żadna sztuka. Może to być wykonywane również przez kobiety lub starsze dzieci. Idealne warunki do koszenia dla dzieci i kobiet polega na tym, że trawnik nie jest duży, a kosiarka jest wyposażona w napęd. Użytkownik kieruje tylko kosiarką i zapewnia płynne przejście po powierzchniach. Zasadniczo w tym przypadku kosiarka działa prawie niezależnie.

Kosiarki elektryczne

Jeśli masz mniejsze trawniki i nie przeszkadza ci kabel elektryczny, kup kosiarkę elektryczną. Elektryczne kosiarki charakteryzują się niskimi wymaganiami konserwacyjnymi, niezawodnością i łatwą obsługą. Kolejną różnicą w porównaniu do modeli benzynowych mogą być również niższe koszty eksploatacji oraz niska waga. Są lekkie, łatwe do przenoszenia i przechowywania.

Szerokość koszenia? Proste równanie - im większa moc kosiarki, tym krótszy czas koszenia. Oczywiście wybieramy również szerokość koszenia zgodnie z rozmiarem obszaru który mamy zamiar wykosić.

- Minimalne wymagania konserwacyjne

- Niezawodność

- Niskie koszty eksploatacji

- niewielka waga

Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe są idealne dla osób które kładą mocny nacisk na ochronę środowiska, mieszkają w mieście lub w szeregowcach. Kosiarka akumulatorowa jest również doskonałym wyborem, jeśli posiadasz ziemię w miejscu, w którym nie ma dostępu do energii elektrycznej. A może po prostu nie masz ochoty za sobą ciągnąć kabla zasilającego i chcesz poczuć wolność? Kosiarka akumulatorowa będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

- Cichy, lekki, przyjazny dla środowiska

- Wysoka wydajność bez hałasu

- Brak emisji

- Brak materiałów eksploatacyjnych (olej, benzyna, filtry, świece, …)

Ridery i traktorki

Jeśli jesteś bardziej wymagającym użytkownikiem, wymagasz komfortu w pracy lub na przykład posiadasz duży kawałek ziemi, który mógłby zostać wykorzystany na jakiś mniejszy festiwal, to traktorek lub rider będzie idealnym wyborem. Tieto neoceniteľné stroje ľavou zadnou zvládnu veľké plochy i inne większe trawniki (w zależności od modelu). Dzięki kosiarce lub riderze możesz nie tylko wygodnie i szybko kosić trawę, ale także używać dużego kosza na trawę, aby bez problemu zbierać i wyrzucić trawę w wybrane miejsce.

- Idealny do dużych powierzchni

- Duże kosze do zbierania trawy

- Maksymalny komfort, dobre samopoczucie i relaks podczas koszenia

RIDER VILLAGER VTR 650

CANYCOM - terminator wśród kosiarek

Jeśli szukasz kosiarki, która absolutnie nigdy się nie zatrzyma, przedstawiamy najwyższej jakości japońską kosiarki stokowe CANYCOM. Kosiarki te słyną z tego, że nie zatrzymują ich wysokie trawy ani zarośla, nawet na najbardziej stromych zboczach. Traktorki te ustanawiają nowe standardy w kilku obszarach. Mają wzmocnione nadwozie, mocne silniki i bezstopniową ręczną regulację wysokości od 0 mm. Antypoślizgowe koła i wysokiej jakości noże do mulczowania ze szwedzkiej stali. Wysoka jakość wykonania gwarantuje długą żywotność.

Również Iwan "TULI" WOJTEK Poleca VILLAGER

"Porada" jak wybrać odpowiednią kosiarkę VILLAGER