Jaką fotopułapkę kupić?

W przeszłości fotopułapki były używane głównie do monitorowania chronionych gatunków zwierząt łownych i ptaków. W dzisiejszych czasach fotopułapki mają znacznie większe zastosowanie. Na naszym blogu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie urządzenie, jak ono działa działa i przedstawimy najważniejsze parametry. Te mało wymagające urządzenia monitorują Twój obiekt 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez przerwy.

    Obecnie najlepiej sprzedająca się marka pfotopułapek SPROMISE

 Co to jest fotopułapka i jako ona działa?

Możemy również zastąpić słowo fotopułapka synonimem kamera-pułapka. Urządzenie robi zdjęcie w oparciu o czujniki ruchu (czujnik PIR). Fotopułapki są zatem wykorzystywane nie tylko do pilnowania i skazywania kłusowników, ale także do tropienia i są doceniane przez myśliwych, ekologów, rybaków, rolników, pszczelarzy, ornitologów, ale także chałupników i chattersów którzy chcą chronić swoją własność. Tym kamerom na drzewie nie przeszkadza deszcz, mróz, upał, działają na baterie, więc nie ma potrzeby dostępu do sieci elektrycznej.

         Po lewej: SPROMISE S328 z funkcją MMS/GPRS, a po prawej: najmniejsza fotopułapka SG 520

Fotopułapki można podzielić według kilku parametrów, najważniejsze to:

Do czego służy doświetlenie? 
Każda fotopułapka jest wyposażona w podświetlenie, które umożliwia nocne ujęcia, urządzenie włącza doświetlenie i może robić zdjęcia nawet w całkowitej ciemności. Takie zdjęcia są czarno-białe, ale pomagają wykryć sprawcę, lub możesz po prostu wykryć i określić, który jeleń przebywa w danym rejonie.

Zgodnie z rodzajem doświetlenia

940 nm - to niewidzialne doświetlenie, którego człowiek nie widzi. W dzisiejszych czasach standardowe doświetlacze w fotopułapkach są już niewidoczne. Niewidoczne oświetlenie jest odpowiednie, jeśli używasz fotopułapki do ochrony swojej własności, więc włamywacz będzie miał problem go wykryć. Do monitorowania zwierzyny i ochrony twojego mienia zalecamy fotopułapki SPROMISE z możliwością wysyłania zdjęć: Fotopułapki SPROMISE

850nm - Widoczne oświetlenie podczerwieni, które rozpoznajemy, czyli po włączeniu diody LED na fotopułapce zmieniają kolor na czerwony, a przy niewidocznym doświetleniu nie zobaczmy oczywiście nic. Zaletą tego oświetlenia jest to, że jest nieco silniejsze niż oświetlenie o długości fali 940 nm. Blask 850 nm nie straszy zwierzyny, jest tylko zaciekawiona (czasami zdarza się, że zwierzę podskakuje, ale wraca po chwili) Fotopułapki z 850 nm nie nadają się do ochrony własności, ponieważ może być łatwiejszy do wykrycia. Z naszej oferty polecamy np. ten moodel: Fotopułapka Moultrie A-30.

Lampa błyskowa - jest to najmniej używane światło. Zaletą jest to, że wykonuje kolorowe zdjęcia w nocy, najczęściej ten rodzaj światła jest wykorzystywany przez ekologów do monitorowania rysi. Jednak lampa błyskowa natychmiast ujawnia lokalizację fotopułapki, dlatego nie zalecamy kupowania fotopułapki z białą lampą błyskową w celu ochrony twojej własności, bądź do obserwacji zwierzyny w lesie. Przykłady fotopułapek z próbką nocnych zdjęć znajdziesz tutaj: Fotopułapka ScoutGuard SG562-D 14Mpx

 

 Fotopułapka z białą lampą błyskową      Z niewidzialnym doświetleniem 940nm      Z widzialnym doświetlniem 850nm 

Potrzebujesz fotopułapki, z opcją wysyłki MMS i e-mail na telefon?

Fotopułapki MMS/GRPS mają funkcję wysyłania zdjęcia natychmiast po jego wykonaniu na adres e-mail lub MMS. Wadą tych fotopułapek jest to, że musisz dokupić kartę SIM od operatora, w którym wybierasz pakiet danych lub MMS. W dzisiejszych czasach cena karty SIM znacznie spadła, a miesięczny pakiet kosztuje ok. 10-20zł. Fotopułapkę z możliwością wysyłania MMS rozpoznamy po antenie, za pomocą której wysyła ona zdjęcia. Jeśli chcesz, aby fotopułapka wysyłała Ci zdjęcie natychmiast po jego zrobieniu, aby poinformowała Cię o ruchach w okolicy Twojej nieruchomości, lub chcesz natychmiast kontrolować sytuację, która dzieje się na nęcisku, zalecamy zakup fotopułapki z MMS/GPRS.
Najlepiej sprzedającym się modelem jest SPORMISE S328: SPROMISE S328. Jeśli masz bezproblemowy dostęp do fotopułapki i nie musisz od razu wiedzieć, co dzieje się przed fotopułapką, wystarczy nawet urządzenie bez funkcji wysyłania, która jest o kilkaset złotych tańsze. Na przykład ta myśliwska fotopułapka: SPROMSIE S308

Jeśli szukasz fotopułapki odpowiedniej do ochrony obiektu, powinieneś przestrzegać następujących punktów:

Dobry zasięg czujnika ruchu (czujnik PIR)
Funkcja MMS / GPRS
Wysokiej jakości obrazy i rozdzielczość co najmniej 12mpx
Niewidoczne doświetlenie 940 nm
Możliwość dokupienia metalowej skrzynki ochronnej

Inne parametry, które są ważne przy wyborze fotopułapki:

Zasięg doświetlacza
Jakość nagranych filmów i zdjęć
Kąt, w jakim czujnik PIR jest w stanie wykryć ruch
Menu w języku polskim dla łatwiejszej konfiguracji
Wbudowany ekran
Wymiary
Rodzaj kamuflażu

                                        Promocyjne video myśliwskich fotopułapek marki SPROMISE

Jeśli potrzebujesz prostej fotopułapki i nie chcesz dużo w nią inwestować, to dobrą opcją będzie najmniejsza fotopułapka na rynku o wystarczającej wydajności i w rozsądnej cenie: Fotopułapka ScoutGuard SG520
                              
ScoutGuard SG520 Najmniejsza fotopułapka (Mini fotopułapka)

Najczęstszym pytaniem naszych klientów jest to, jak długo wytrzymują baterie w fotopułapce?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, są to tylko przybliżone szacunki. Czas działania baterii zależy od wielu czynników. Oczywiście wszystko zależy od jakości baterii, które wkładasz do swojej fotopułapki. Wytrzymałość zależy głównie od: ustawień fotopułapki, warunków pogodowych, natężenia ruchu przed fotopułapką, ilości zdjęć dziennych i nocnych oraz wielu innych czynników. W skrajnych przypadkach, gdy fotopułapka wykonuje zdjęcia non stop, ponieważ przed nią jest ciągły ruch i zdjęcia wykonuje głównie w nocy przy użyciu doświetlacza, to wtedy żywotność baterii może zostać skrócona do kilku dni. Zimą zalecamy kupowanie dobrej jakości baterii litowych. Baterie te są odporne na silne mrozy i mogą trzymać napięcie nawet do kilku tygodni, a latem nawet do kilku miesięcy.

Co zrobić z fotopułapką zimą?

Podstawową zasadą utrzymywania fotopułapki w jak najlepszym stanie, nawet w zimie, są baterie litowe, które nie mają problemu z utrzymaniem aparatu przy życiu nawet w niskich temperaturach. Ze względu na warunki zamrażania może nie działać poprawnie i wysyłać każde zdjęcie z wysyłaniem MMS / GPRS. Wynika to z faktu, że styki do której włożona jest karta SIM z powodu mrozu, nie stykają. Producenci deklarują niezawodną funkcjonalność produktu do -15 ° C i przechowywanie produktu do -25 ° C. Informacje podano w specyfikacji produktu. Należy pamiętać, że inne urządzenia, takie jak karta SIM, karta SD i baterie podatne na mróz, będą działać, Zgodnie z doświadczeniami z ubiegłego roku, wynikłe usterki były spowodowane głównie przez nowy typ karty SIM z nano i mikroukładem, który jest cieńszy w porównaniu do grubości karty SIM i nie zawsze idealnie jest włożony do karty SIM. Mróz powoduje deformację karty SIM, a układ nie pasuje dobrze do gniazda anteny. Po rozgrzaniu funkcja karty SIM wraca do normy.

Dlaczego należy zakupić fotopułapkę akurat u nas?

Jesteśmy wyspecjalizowanym sprzedawcą o profesjonalnym podejściu do klientów oraz jesteśmy bezpośrednim importerem fotopułapek. Posiadamy najszerszą ofertę oraz kompletne akcesoria do tych urządzeń. Testujemy urządzenia i uruchamiamy je w celu sprawdzenia. Zapewniamy pełne doradztwo i obsługę. Większość sprzętu jest natychmiast dostępna do odbioru, czy wysłania kurierem w ciągu 24 godzin.

Korzyści z zakupu w IBO:

Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem wszystkich naszych oferowanych fotopułapek
Zapewniamy przedłużoną gwarancję od 6 i 12 do 24 miesięcy
Tylko oryginalne, wysokiej jakości i markowe fotopułapki z polskimi instrukcjami i polskim menu
Gwarancja i serwis u nas i naszych dealerów
W sklepach dajemy możliwość obejrzenia i przetestowania fotopułapki
Na życzenie ustawimy fotopułapkę
Regularnie dostarczamy urządzenia dla policji, straży miejskiej, straży granicznej, ministerstw, lasów państwowych, urzędów gmin, pszczelarzy, itd.

Pełną ofertę fotopułapek znajdziesz tutaj: Fotopułapki dla każdego