Jakie są zalety pracy z kultywatorami i glebogryzarkami w ogrodzie?

Jakie są zalety pracy z kultywatorami i glebogryzarkami w ogrodzie?

Każdoroczny cykl wiosennych prac w ogrodzie owocuje, mimo że jest czasochłonny. Rozpocznij nowy sezon z kultywatorami i glebogryzarkami, które szybko i skutecznie napowietrzają glebę. Zapomnij o klasycznych motykach lub innych ręcznych narzędziach. Dowiedz się, jak uprościć i skrócić długo trwającą robotę w ogrodzie.

kultywatory kontra glebogryzarki

Największą zaletą obu nowoczesnych pomocników jest sposób, w jaki spulchniają glebę. Odwracają i mieszają ją nożami lub ostrzami.

Sprzęt wyposażeniem jest praktycznie identyczny, różnice widać tylko w ich funkcjonalności, co znajduje odzwierciedlenie w różnych pracach. Kultywatory pozwalają na większą i głębszą orkę, glebogryzarki natomiast są zwykle tańsze.

Złota klasa średnia między ciągnikiem a ręcznym kopaniem

Znaczenie kultywatorów (glebogryzarek) nie zaczyna się i jednocześnie nie kończy tylko na dokładnej orce gleby.

Sadzone nasiona wymagają stałego przyjmowania składników odżywczych i odpowiedniego nawożenia dla zdrowego wzrostu. Wirujące ostrza nie tylko „mieszają” je w głębsze warstwy, ale także równomiernie usuwają chwasty.

Jeśli masz dużą powierzchnię ziemi, ale jednocześnie nie możesz posiadać traktora, kultywator jest właściwym wyborem dla Ciebie.

WSKAZÓWKA: Kultywator VILLAGER VTB 852 jest jednym z naszych najlepiej sprzedających się modeli. Ma trzy biegi, regulowany uchwyt, super wydajność, niską wagę i długą żywotność.

Aktor Ivan TULI Vojtek z kultywatorem VILLAGER VTB 852

2 radła są idealne

Optymalna głębokość uprawy zależy nie tylko od szerokości roboczej i średnicy noży, ale także od właściwości i wilgotności gleby. Zalecamy, aby Twój kultywator miał co najmniej dwa radła. Szerokość robocza sięga wtedy nawet 40 centymetrów.

Wszechstronny pomocnik

Kultywator (glebogryzarkę) docenisz, jeśli:

- Masz mniejszy lub większy ogród i chcesz zaoszczędzić dużo czasu

- trzeba dogłębnie uprawiać glebę,

- chcesz zmodyfikować podłoże powierzchniowe,

- skupiasz się na oraniu całych plonów, jak również kępek trawy i chwastów,

- musisz zastosować nawóz do gleby.

Pracuj z kultywatorem bezpiecznie i wydajnie

Praca z kultywatorami elektrycznymi zależy od ich podstawowego ruchu - prostego i do przodu. Twoim zadaniem jest uniemożliwić im szybkiej i płytkiej pracy. Aby wkopać się jak najgłębiej w ziemię, musisz dłużej trzymać je w jednym miejscu.

Nie będziesz trzymać kultywatorów spalinowych rękami. Za ostrzami mają kolce, które służą jako hamulec. Kultywator ciągnie za sobą pionową belkę. W zależności od tego, jak pchasz lub zwalniasz kierownicę, zależy również na prędkości maszyny i głębokość luzowania.

Koła łopatkowe są idealnym akcesorium do przeorania grządek.

Nie lekceważ funkcjonalnej odzieży i wyposażenia ochronnego

Praca z kultywatorem jest tak samo ryzykowna, jak z każdą inną maszyną. Ważne jest, aby założyć solidne obuwie robocze, funkcjonalną odzież lub rękawice i okulary ochronne.

Przed rozpoczęciem usuń wszelkie stałe przeszkody, które mogłyby dostać się do ostrzy z obszaru roboczego. Niezastosowanie się do tego zwiększa ryzyko obrażeń i uszkodzenia maszyny. Uważaj na kamienie, (ukryte) kable, rury i inne przedmioty w przestrzeni, które w kilka sekund po odbiciu zostałyby wyrzucone na dziesiątki metrów.

Urządzenie należy sprawdzić dopiero po odłączeniu przewodów

Przed sprawdzeniem ostrzy kultywatora upewnij się, że kable zasilające są poza ich zasięgiem.

Jeśli chcesz usunąć splątane korzenie, przewody lub kable, nie sięgaj w to miejsce, dopóki nie upewnisz się, że maszyna nie uruchomi się spontanicznie. Odłącz wszystkie kable i ewentualnie wtyczki. W niektórych przypadkach będziesz musiał również wyjąć akumulator z kultywatora.

Z kultywatorem bez groźby kary

Czy masz więcej ziemi, którą musisz uprawiać przed sezonem? Jeśli również musisz jechać po drodze z kultywatorem, konieczne jest zaopatrzenie się w maszynę z homologacją.

Do takiej maszyny mają zastosowanie pewne standardy projektowe. Musisz mieć prawo jazdy, ważne świadectwo techniczne i opłacone obowiązkowe ubezpieczenie.

Efektywne rowkowanie już dzisiaj

Kultywatory i glebogryzarki staną się Twoim codziennym pomocnikiem w ogrodzie. W jednej maszynie otrzymujesz wielofunkcyjne narzędzia ogrodnicze, które niezawodnie i szybko spulchniają i napowietrzają glebę. Nie zapomnij o akcesoriach, które jeszcze bardziej ułatwią pracę kultywatorem.