Koniec z nieprzyjemnymi wizytami gryzoni w Twoim domu

Czeska firma Format to przedsiębiorstwo z 30-letnią tradycją, które w pierwszych początkach swojego powstania koncentrowała się na produkcji odstraszaczy gryzoni OdH1. Jego właściciel pierwotnie opracował i stworzył we własnym ogrodzie odstraszacze na gryzonie, aby wypędzać krety, nornice oraz inne szkodniki. Od tego czasu asortyment firmy rozszerzył się na znaczną skalę.

Produkty OdH1 to ultradźwiękowe odstraszacze małych gryzoni i innych szkodników (myszy, kuny, szczury, łasice i nornice...). Są odpowiednimi pomocnikami dla Twojego domku, ogrodu, otoczenia domu. Chronią całą przestrzeń, w której te gryzonie przebywają przez długi czas. Mogą być ustawione na „cichy” i „słyszalny” tryb. Jego nieregularne ultradźwiękowe różne częstotliwości, które są przerywane, tworzą nieprzyjemne środowisko dla gryzoni. Oznacza to, że gryzonie przestaną osiedlać się w danym miejscu i opuszczą to miejsce.

OdH1 cichy - emituje słabe, słyszalne, nieregularne tony, które są praktycznie niesłyszalne dla ludzi. Możesz więc umieścić go w dowolnym miejscu.
OdH1 słyszalny - emituje słabe słyszalne tony, które są nieregularne. Wskazane jest umieszczenie go tam, gdzie ludzie poruszają się tylko przez krótki czas lub wcale.

Elektryczny odstraszacz OdH1 słyszalny

To urządzenie jest bezobsługowe. Sprawdzany jest tylko stan baterii (co ok. 3 tygodnie). Baterie utrzymują urządzenie aktywne przez co najmniej 3 miesiące. Jeśli posiadasz więcej niż jedno takie urządzenie, musisz je rozmieścić tak, aby ich dźwięk rozłożył się po całej powierzchni. Powierzchnia, którą urządzenie skutecznie chroni to 100m². Efekty działania urządzenia zmniejszają się, jeśli w obiekcie znajdują się elementy tłumiące rozprzestrzenianie się częstotliwości (siano, drewno, meble....) W żadnym wypadku nie powinno się łączyć odstraszacza z przynętami na gryzonie. Zmniejsza to wydajność urządzenia. Naszym zaleceniem jest użycie odstraszacza, nawet jeśli szkodniki znikną. W końcu zapobieganie jest najważniejsze.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Zasilane jest 6 bateriami 1,5 V typu C. Przy zasilaniu urządzenia z zasilacza nie zalecamy pozostawiania baterii w odstraszaczu. Najpierw podłącz wtyczkę zasilacza sieciowego do złącza z tyłu. Następnie możesz podłączyć adapter do sieci 230VAC.

Elektryczny odstraszacz gryzoni OdH1 - max i OdH1 - supermax

To urządzenie jest świetnym towarzyszem, który chroni Twoje obszary, zamieszkane przez małe gryzonie np. myszy, kuny, łasice, szczury. Nieregularne przerywane ultradźwięki o różnych częstotliwościach stwarzają nieprzyjemne środowisko dla gryzoni. W efekcie przestają osiedlać się w danym miejscu lub je opuszczają. Nadaje się do umieszczenia w miejscu, w którym ludzie poruszają się tylko przez krótki czas lub wcale. Funkcjonowanie urządzenia sygnalizuje migająca zielona kontrolka. Urządzenie emituje nieregularnie zmieniające się gwizdy lub syczenie. Urządzenie jest ekologiczne, w ogóle nie przeszkadza czworonogom ani ptakom. Nie zabija zwierząt – jest humanitarne. Jego wymiary są małe i lekkie. Zużycie energii jest znikome.

Odstraszacz nadaje się do stosowania w miejscach osłoniętych od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Nie może być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub temperatur wyższych niż 40 ˚C. Najlepiej umieścić go w rogu pomieszczenia na macie tuż nad ziemią lub na ziemi. Przednia część musi być skierowana w wolną przestrzeń. W przypadku dużej ilości takich urządzeń należy je rozmieścić tak, aby ich dźwięk wypełniał całą przestrzeń. Efektywna powierzchnia działania urządzenia to do 200 m² (OdH1-max) i 400 m² (OdH1-supermax).

Pod żadnym pozorem nie łącz odstraszacza z przynętami na gryzonie. Zmniejsza to wydajność urządzenia. Naszym zaleceniem jest użycie samego odstraszacza, nawet jeśli szkodniki znikną. W końcu zapobieganie jest najważniejsze. Uruchomienie polega przede wszystkim na podłączeniu wtyczki zasilacza sieciowego do otworu z tyłu. Zasilanie od 9 do 12 VDC, 100mA. Funkcjonowanie urządzenia sygnalizuje migająca dioda LED umieszczona na froncie obudowy.

Elektryczny odstraszacz gryzoni OdM i OdM3

Odstraszacz OdM to urządzenie do odstraszania małych gryzoni takich jak m.in. myszy, kuny, szczury, łasice... To odstraszacz akustyczny. Generuje dźwięk w sposób ciągły o określonej częstotliwości dźwięku. Pomimo tego, że jest słyszalny dla ludzi, nadaje się do własnych odpowiednich przestrzeni. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się osoba, głośność można zmniejszyć za pomocą pokrętła z przodu urządzenia, gdzie ludzie poruszają się tylko na krótko lub wcale. Dźwięki wydawane przez repelent są irytujące dla gryzoni. W efekcie nie osiedlą się w danym lokalu lub całkowicie go opuszcza.

Aby uruchomić urządzenie, włóż baterie (jeśli odstraszacz jest nimi zasilany) z tyłu obudowy. Do uruchomienia urządzenia potrzeba 6 baterii 1,5 V typu C. Jeżeli repelent jest zasilany z zasilacza sieciowego, nie zaleca się pozostawiania baterii w urządzeniu. Najpierw musisz podłączyć wtyczkę zasilacza sieciowego do złącza z tyłu obudowy, a następnie zasilacz sieciowy. Funkcjonowanie odstraszacza Zobaczysz na wskaźniku migającej diody LED z przodu urządzenia.

Jeżeli w pomieszczeniu jest więcej takich urządzeń, konieczne jest umieszczenie ich tak, aby wypełniały dźwiękiem całą powierzchnię pomieszczenia. Wydajność repelentu wynosi około 100 m². Jego działanie jest słabsze, jeśli w pomieszczeniu znajdują się przedmioty dźwiękochłonne (np. siano, meble itp.) Nie zaleca się używania repelentu razem z przynętą na gryzonie. Zapobieganie jest najważniejsze.

Elektryczny odstraszacz gryzoni OdKH2

Odstraszacz OdKH2 to urządzenie do skutecznego odstraszania kretów, gryzoni i norników. Jego przybliżona funkcjonalność wynosi do 400 m². Odpędza małe gryzonie, myszy, szczury, krety i norniki. Jego wymiary są małe i lekkie. Jest bardzo ludzki, nie zabija żadnych zwierząt, tylko je wypędza. Nie ogranicza wolności ptaków ani zwierząt domowych. Jest również ekologiczny i w żaden sposób nie zagraża środowisku. Nadaje się zarówno do przestrzeni zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dźwięk emitowanego przez nią urządzenia jest generowany w losowych odstępach czasu. Częstotliwości również zmieniają się losowo.

Jeśli masz krety lub norniki w swoim ogrodzie, musisz wykopać miejsce na zastosowanie tego urządzenia, które nie będzie dużo większe niż sam standardowy odstraszacz. Musi być wbity w ziemię pionowo, z pokrywką do góry. Wbija się go w ziemię tylko na dwa sposoby: albo częściowo wkłada się go w ziemię tylko przez pokrywę, albo całkowicie w ziemi. W przypadku schowania całego odstraszacza w ziemi zalecamy oznaczenie miejsca zakopania. Efekt działania urządzenia oczekiwany jest w okręgu o promieniu do około 12 metrów, co odpowiada powierzchni około 400 m².

Jeśli dysponujesz większym obszarem, zalecamy umieszczenie większej liczby takich odstraszaczy, umieszczonych regularnych odstępach. Wieloletnie doświadczenie z repelentami zaleca stosowanie odstraszacza gryzoni nie tylko raz, ale także trzymanie ich w ogrodzie przez dłuższy czas. Ograniczy to powrót szkodników do ogrodu.

Zasilanie: akumulator, 6x1,5 V
Typ baterii: 6 x typ C (średnie monoogniwa)
Czas pracy z jednym zestawem baterii: ok. Do 5 miesięcy (w zależności od jakości baterii)
Środowisko pracy: wewnątrz i na zewnątrz
Zakres temperatur pracy: - 20 ˚C do + 50 ˚C

Odstraszacze gryzoni, kretów i norników Znajdziesz Tutaj: Odstraszacze gryzoni.