Posprzątajcie ogród bez zmęczenia

Każdy porządny właściciel ogrodu wie iż potrzebna jest tam regularna opieka przez cały rok. Gdy kończy się zima i nadchodzi wiosna to odpowiedni czas aby się przygotować do wiosennych porządków włącznie z podcinaniem drzewek i żywopłotów, sadzeniem roślin oraz koszeniem. Dopiero po pewnym czasie możemy cieszyć się owocami naszej pracy w ogrodzie. Właśnie dlatego na wiosnę trzeba zwrócić szczególną uwage na podcinanie konarów.

Dlaczego taką ważną rolę odgrywa podcinanie konarów drzew i krzewów

Co zrobić aby doczekać się bogatych zbiorów? Odpowiedź jest prosta. Do prawidłowego i zdrowego wzrostu drzew i krzewów należy na wiosnę po prostu przyciąć nadmiar gałęzi i pędów w koronie, przez które słabo przenika światło słoneczne. W ten sposób polepszymy zdrowy wzrost drzewa, które ma więcej światłą wypuści wcześniej pąki i zacznie lepiej kwitnąć.

Aby ułatwić pracę należy wybrać odpowiednie narzędzia. Używamy ostrych sekatorów do cięcia gałęzi, a podcinanie robimy pod kątem. W ten sposób na wiosnę możemy liczyć na szybszy rozwój roślin, jako pierwsze podcinamy pędy, które rosną w górę

Co z odpadem ogrodowym?

Spalanie odpadów w ogrodzie jest już od dawna zakazane, dlatego najlepiej odpad naturalny przerobić na kompost. Najlepszym rozwiązaniem, zarówno ekologicznym jak i ekonomicznym, jest ich bezpośrednie wykorzystanie w ogrodzie lub w domu. W dzisiejszych czasach nowoczesne urządzenia mechaniczne zrobią pracę za nas. Wystarczy rozłupać zdrewniały odpad taki jak gałęzie w łuparce ogrodowej i wykorzystać rozdrobniony surowiec jako kompost

Rozdrabniacze odpadu ogrodowego pozwalają uzyskać również paliwo, które w postaci rozdrobnionych gałęzi możemy wykorzystać w kominku jak też w celach dekoracyjnych w ogrodzie. Odpowiednie gatunki można wykorzystać do wędzenia. Nie ma nic lepszego po pracy jak apetyczna woń z wędzarni zasilanej wiórami z drzewek owocowych. Łuparka poprzez wykorzystanie odpadu pozwoli w ten sposób zaoszczędzić pieniądze i energię.

Jak wybrać odpowiednią łuparkę ?

Zasada działania łuparki odpadu ogrodowego polega na rozsiekaniu gałęzi za pomocą specjalnych noży. Jest to już droższa inwestycja także należy zwrócić szczególną uwagę na jakość urządzeń oraz wielkość otworu wlotowego a nie tylko na cenę. Rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250 S jest wygodnym rozwiązaniem, które umożliwia bezpośredni zbiór rozłupanego odpadu. Dobra łuparka to na pewno udana inwestycja do ogrodu, która pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i energie.

Elektryczny rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250

Elektryczny rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VC 2500 z łatwością pozwala na rozdrabnianie gałęzi o średnicy do 40mm. Urządzenie posiada nowoczesny i wydajny silnik o dużej mocy 2500 W, wyróżniający się bezawaryjnością i  niskim poziomem głośności. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikowi VC 2500 ma zabezpieczenie przed przeciążeniem. Obrotowy i otwierający się korpus umożliwia wygodne czyszczenie noży, a wbudowane urządzenie blokujące zapobiega wypadkom.  Dodatkowym wyposażeniem jest łopatka do popychania gałęzi. Duży zbiornik na resztki o pojemności 50 litrów pozwala na dłuższą pracę bez konieczności częstego przerywania i opróżniania kosza. Szeroko rozstawione koła, gwarantują stabilność urządzenia na podłożu podczas pracy. Niezawodność, trwałość oraz funkcjonalność sprawia, że VILLAGER VC 2500 spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. 3-letnia gwarancja na produkty VILLAGER to oczywistość...

Napięcie: 230 V – 50 Hz

Moc: 2500 W

Max. średnica gałęzi: 40 mm

Pojemność zbiornika: 50l

System rozdrabniania: 2noże

Wymiary wiórów: ok. 3-4 cm (bez regulacji)

Waga: 13kg

Spalinowy rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250 S

Jeśli szukasz dużego, bardziej profesjonalnego modelu, zalecamy wydajny rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250 S wyposażony w mocny silnik VGR 250 H o mocy do 4,1 kW. Ten model jest bardzo popularny i niezawodny.

Ten model rębaka ogrodowego zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników jego wydajnością i parametrami. Może z łatwością obsługiwać gałęzie o średnicy do 76 mm. Rębak / rozdrabniacz jest wyposażony w dwa rodzaje systemu kruszenia - nóż + obustronne noże. Nóż obrotowy (górny otwór) nadaje się do małych kawałków, które są przetwarzane w drobniejszą biomasę idealną do produkcji brykietów. Boczny otwór z 2 obusiecznymi nożami nadaje się do całych gałęzi o większej średnicy (maks. 76 mm). Otrzymany materiał jest grubszy i nadaje się do kompostowania. Dzięki ostrym ostrzom wydajność noża jest znacznie większa, a rozdrabniarka może przetwarzać nawet większe gałęzie szybciej i wydajniej. Maszyna ma solidną konstrukcję i jest łatwa w manewrowaniu.

Silnik: VILLAGER VGR 250 H

Moc: 4,1 kW / 3600 rpm

Objętość: 212 cm3

Max. średnica gałęzi: 76 mm

Noże + frez: TAK

Waga: 84kg