Wabiki na lisy Nordik Predator zagwarantują udane polowanie

Wabiki Nordik Predator stały się najbardziej rozpowszechnionymi wabikami wśród myśliwych. Natychmiast stały się popularne również w Polsce, gdzie są stosowane przez wielu znakomitych wabiarzy.

Wabiki Nordik Predator stały się najbardziej rozpowszechnionymi wabikami wśród myśliwych. Natychmiast stały się popularne również w Polsce, gdzie są stosowane przez wielu znakomitych wabiarzy.Te nowoczesne wabiki są konstruowane przez szwedzkiego biologa i specjalistę od dziko żyjących zwierząt P-A Ahlen, dzieki temu możecie być Państwo pewni że dźwięki te są autentyczne. Skonstruawane są tak że działaja nawet w tych najcięższych warunkach klimatycznych północy. Wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które nie zmienia swoich właściwości pod wpływem mrozu, deszczu, wilgotności. Wytrzymają wam na zawsze!!! Dzieki swojej konstrukcji maja wielki zasięg, dzięki czemu możecie przywabić zwierzęta z dużych odległości. Dzięki wabikom Nordik Predator, doświadczycie wiele wspaniałych oraz niepowtarzalnych chwil na polowaniu, podczas fotografowania oraz obserwacji zwierząt.  

W dzisiejszym blogu będziemy omawiać najskuteczniejszych rodzaje wabików, które umożliwią skuteczne wabienie lisów. Należą do nich modele skonfigurowane, tj model PRE TUNED czyli wstępnie dostrojona wersja modelu PRO. Umożliwiają one zwabić lisa z odległości 1 kilometra. Kolejnymi doskonałymi wabikami są MINI PREDATOR, CRYING BIRD, PLAIN PAIN, FOX HEAT o zasięgu do 500 metrów.

PRE TUNED-skonfigurowany na lisa

Wabik ten jest bardzo prosty w użyciu. Ma ustawione 4 podstawowe dźwięki. Jest to świetny wabik dla początkujących, wabik ten ma bardzo atrakcyjne dźwięki do przyciągania lisów.

Kniazienie zająca: Gumowy krążek należy umieścić na środkowym wycięciu, włóżcie wabik do ust i dmuchnijcie. Im głębiej wsuniecie wabik do ust, tym głębszy dźwięk zostanie wydany. Przesuwając gumowy krążek regulujecie dźwięk. Przeplatajcie cieńsze i grubsze dźwięki w odstępach 15-20sek., powtarzajcie każde 3-4 minuty. W celu uzyskania jak najbardziej autentycznego dźwięku, otwierajcie i zamykajcie dłoń na końcu wabika. ruszajcie głową na różne strony.

Piszczenie myszy lub hrabąszczy: Przesuńcie gumowy krążek na najdalsze wycięcie od korpusu wabika, przyciśnijcie zębami lub wargami membranę przed gumowym krążkiem oraz w krótkich odstępach dmuchajcie do wabika.

Krysysowe wołanie sarny: ( wabienie niedźwiedzi ): Odbywa się w taki sam sposób jak krzyk królika lub zająca, z tym że krążek należy przesunąć do nabliższego wycięcia w strone korpusu wabika oraz głębse wsunięcie do ust. Przy wabieniu niedźwiedzi tym sposobem, należy postepować tak, intensywnie przez conajmniej godzinę.
Uwaga! Wabik może produkować dźwięki, które przekraczają 115dB, w związku z tym producent zaleca używać zatyczki ochronne do uszu.

Pro-wabik na drapieżniki nieskonfigurowany

Jest specjalnie skonstruowana na przywabienie drapieżników. Jest bardzo prosta w użyciu, dzięki niej wyprodukujecie szeroką gamę dźwięków, które są słyszalne z dużej odległości. Piszczenie myszy lub hrabąszczy: Przesuńcie gumowy krążek na najdalszą częćś od korpusu wabika, przyciśnijcie zębami lub wargami wabik na końcu języka oraz w krótkich odstępach dmuchajcie do niego.

Kniazienie zająca:  Wsuńcie wabik do ust, przyciśnijcie ustami lub zębami. Im głębiej wsuniecie wabik do ust, tym głębszy dźwięk zostanie wydany. Przesuwając gumowy krążek regulujecie dźwięk. Przeplatajcie cieńsze i grubsze dźwięki w odstępach 15-20sek., powtarzajcie każde 3-4 minuty. W celu uzyskania jak najbardziej autentycznego dźwięku, otwierajcie i zamykajcie dłoń na końcu wabika. ruszajcie głową.

Krysysowe wołanie sarny: ( wabienie niedźwiedzi ): Odbywa się w taki sam sposób jak krzyk królika lub zająca, z tym że krążek należy przesunąć do nabliższej części w strone korpusu wabika oraz głębsze wsunięcie do ust. Przy wabieniu niedźwiedzi tym sposobem, należy postepować tak, intensywnie przez conajmniej godzinę.

MINI PREDATOR – wabik na małe drapieżniki

Wabik ten jest zaprojektowany do wydawania dźwięków myszy, lub piszczenia chrabąszczy, jak również krzyku zajacy. Wabik ten jest mniejszym wydaniem Nordic Predator, z mniejszą membraną oraz cieńszym dźwiękiem. Bardzo prosta w użyciu, bardzo lekko wytworzy dźwięki kliku różnych zwierząt. Piszczenie myszy: należy dosunąć gumowy krążek do końca membrany i dmuchać w krótkich odstępach.

Kniazienie zająca: Wsuńcie wabik do ust, przyciśnijcie ustami lub zębami. Im głębiej wsuniecie wabik do ust, tym głębszy dźwięk zostanie wydany. Przesuwając gumowy krążek regulujecie dźwięk. Przeplatajcie cieńsze i grubsze dźwięki w odstępach 15-20sek., powtarzajcie każde 2-4 minuty. W celu uzyskania jak najbardziej autentycznego dźwięku, otwierajcie i zamykajcie dłoń na końcu wabika. ruszajcie głową.

.

CRYING BIRD – płaczący ptak - wabik na lisy i inne drapieżniki

Wabik ten jest zaprojektowany tak aby imitował dźwięki, wydawane przez ptaki w sytuacji kryzysowej. Dźwięki te są bardzo przydatne do wabienia lisów oraz innych drapieżników, również w lecie.

Do naśladowania krzyku ptaków w sytuacji kryzysowej, dmuchnijcie krótko oraz intensywnie, krótkie trrr trrr trrr do wabika. Jak chcecie naśladować dźwięk wydawany przez małe ptaki, dmuchajcie do wabika mniej, wykożystując również wdech. wypuszczajcie trochę powietrza za wabik. Przy krótkim i stabilnym prżdzie powietrza otrzymacie bardzo realny dźwięk krzyczącego królika.
Wabienie powtarzajcie każde 15-30 sekund, siedźcie cicho 2-3- minuty, nastepnie powtóżcie w ten sam sposób.

wabik na drapieżniki – płaski

Nowy genialny wabik, skuteczny i bardzo prosty w użyciu.
Wabik Nordik Plain Pain to wabik dźwiekowy do ust, łatwy w użyciu, bez konieczności używania rąk. Dzięki temu ręce są wolne nie ograniczając myśliwego podczas manipulacji z bronią w sytuacjach intensywnego polowania. Unikalna konstrukcja membrany tego wabika pozwala na uzyskanie odgłosów bólu i agoni rannych zwierząt. Poprzez zaciśnięcie zębami oznaczonych miejsc uzyskujemy pełną gamę dźwieków, które są spotykane w naturalnych warunkach. Membrana z jednej strony jest szersza a z drugiej węższa, w zależności od strony dmuchania uzyskujemy porządany dźwięk.
Czołowa strona membrany oscyluje zwiększając agonię dźwięku wabienia. Dmuchanie przez szerszą stronę membrany pozwala na uzyskanie głębszego dźwięku w odróżnieniu do strony węższej
Wabik ma 3 zaciski na każdej stronie. Po zaciśnięciu środka wydobędzie się popularny dźwięk agonii, przesuwając się po zaciskach modulujemy barwę dźwięku odpowiednią do warunków a głośność poprzez siłę dmuchania. Proponowane odstępy wabienia: Długi i krótki dźwięk w odstępach 15 – 25 sekund, powtarzany podczas przerw 3 – 4 minutowych. W terenie otwartym zalecamy stosować krótsze przerwy.

FOX HEAT – Wabik na lisa - Rujna liszka

Nordik Fox to nowy unikalny wabik przeznaczony do wabienia lisów w okresie godowym podczas poszukiwania partnera. Wabik w tym okresie jest najskuteczniejszy, ale jest również skuteczny poza tym okresem gdy lisy bronią swojego terytorium. Niektóre lisy odpowiedzą na wabienie, inne mogą przyjść po cichu. Nordik Predator w ten sposób uzupełnił gamę wabików w kolejny model na drapieżniki, pozwalający na imitowanie naturalnego dźwięku zapewniajacego skuteczne wabienie.

Sposób wabienia:
1. Zakryć dziurkę na dzwiękowej komorze palcem wskazujuacym i trzy razy lekko dmuchnąć w wabik "trr" (trr, trr, trr), przerwa 10 sekund, mastępnie (trr, trr, trr), , przerwa 10 sekund, następnie (trr, trr, trr), Powtórzyć kazdych 5 – 10 minut przy czekaniu 30-40 minutowym.
2. Zakryć dziurkę na dzwiękowej komorze palcem wskazujuacym i czterokrotnie lekko dmuchnąć kończąc dłuższym dmuchnięciem na ok 3 sekundy podnosząc palec nad otworem i modulując w ten sposób dźwiek przypominający naturalne odgłosy (ju-ju-ju-ju-jullllliiiiii). Przerwa 10 sekund, następnie powtórzyć każdych 5 – 10 minut przy czekaniu 30-40 minutowym