Nikon Action II 12x50

Kategoria: Lornetki
Przepraszamy, sprzedaż została zakończona.
  • Asferyczne soczewki zapewniające wyśmienity obraz
  • Szerokie pole widzenia
  • Wielokrotne warstwy antyodblaskowe soczewek, do uzyskania optymalnego obrazu.
  • Korpus w powłoce gumowej na podwyższenie  odporności oraz komfortu
  • Wyrafinowany dizajn.
  • Szeroki pasek.
  • Mocowanie na statyw za pomocą dowolnego adaptora.

Parametry techniczne:

Powiększenie:
12x
Średica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia realne
5,5°
Pole widzenia: 59,9°
Pole widzenia na 1000 m: 96 m
Źrenica wyjściowa: 4,2 mm
Jasność
17,6
Odległość od oka: 9,7 mm
Minimalna odległość ostrzenia: 7 m
Odległość okularów
56-72 mm
Waga:
960 g
Długość
179 mm
Šírka: 193 mm
Typ:
porro

Znaczenie oznakowania, które znajdziecie na lornetkach

Powiększenie oznaczane wartością cyfrową, jest stosunkiem między realną wielkością obiektu, a jego powiększonymi rozmiarami. Objekt oddalony 700 metrów a obserwowany przy powiększeniu 7X wygląda jak obiekt oglądany bez pomocy optyki z odległości 100 metrów. Powiększenie niższe jak 5x nie są wystarczająco wydajne do wykożystania na zewnątrz. Po przekroczeniu powiększenia 12x, obraz na skutek drżenia rąk, staje się niestabilny, a ogladanie mało komfortowe. Do standardowego wykożystania, poleca się powiększenie 6x do 9x.

Pole widzenia: Realne pole widzenia jest to aktualny kąt pola widzenia mierzony z optyckiego środka objektywu. Wszystkie lornetki wykożystują numeryczne oznaczenie swoich parametrów. Np: "8 x 40 8,8°" reprezentuje realny kąt widzenia 8,8°.

Pozorny kąt widzenia: odpowiada kątowi pod którym powiększony objekt byłby obserwowany okiem bez pomocy optyki. Realne pole widzenia na 1000 metrów jest to widzialna szerokość powierzchni w odległości 1000 metrów.

Średnica objektywu: Efektywna przysłona jest stanowiona wewnętrzną średnicą tuby w której znajduje się objektyw ( w mm ). Im większa średnica objektywu, tym większa jest jego rozdzielczość i tym samym jaśniejszy obraz. Objektywy o większych średnicach zwiększają niestety wagę lornetki, dlatego standardowa granica dla lornetek do obserwacji z ręki, wynosi 50mm. Źrenica wyjściowa: Jest to średnica wiązki światła ( w milimetrach ) trafiającej na oko. Im jest większa, tym lepszy jest kontrast obserwowanego obrazu. Mozna ją łatwo zmierzyć bezpośrednio, najłatwiej poprostu podzielić średnicę obiektywu przez powiększenie lornetki. Np. lornetka 7x35 ma źrenicę wyjściową równą 5 mm. Średnica źrenicy ludzkiego oka wynosi 2-3 mm przy świetle dziennym natomiast w ciemności aż 7 mm. Dlatego właśnie większe średnice obiektywu są lepsze przy obserwacji w złych warunkach oświetlenia.

Jasność: Jest to wielkość źrenicy wyjściowej podniesiona do kwadratu. Im wieksza relatywna jasność tym jaśniejszy obraz. Wartości te nie nie odwzorowują dokładnie wzrostu jasności na oku bez optycznej pomocy, dzieje się tak dlatego że światło przechodzące przez lornetkę jest w stu procentach efektywne, tylko wtedy kiedy źrenica wyjściowa ma taką samą średnicę jak źrenica oka.

IF: Indywidualne ustawienie ostrości
CF: Centralne ustawienie ostrości
HP:Konstrukcja High eyepont
D: Pryzmaty dachowe (roof)
WP: Wodoszczelność

Recenzje produktu Nikon Action II 12x50

Hore