Sabo

 


Kto to jest SABO ?

SABO to firma, która powstała 1932 roku, od początku powstania aż do teraz zajmuje się produkcją oraz rozwojem kosiarek do trawy. W roku 1991 firma SABO stała się częścią firmy John Deer. Jakoś kosiarek SABO odzwierciedla również dominacjaa na rynku niemieckim, gdzie firma SABO zajmuje 23% domowego rynku z kosiarkami. Ze swoimi 3400 wyspecjalizowanymi sprzedawcami SABO ma przedstawicielstwo w 14 krajach Europy. Produkcja odbywa sie w niemczech. Swoje urządzenia firma SABO sprzedaje tylko przez wyszkolonych sprzedawców oraz wyspecjalizowane punkty serwisowe, które gwarantują należyty serwis swoich produktów.

Z historii firmy SABO:

Firma SABO została założona przez H. SAnnera oraz W. BOrna. Pierwszymi produktami były profesionalne nożyce elektryckei do strzyżenia żywopłotu. W 1954 roku firma SABO wyprodukowała pierwszą profesionalną kosiarke do trawy. Z postępem czasu firma ta rozwineła program dla użytkowników prywatnych oraz zaczeła masową produkcję kosiarek ogrodniczych. w roku 1971 został skonstruawany pierwszy traktor koszący SABOcar, następnie w 1973 roku firma zaczeła produkcję kosiarek z napędem kół. Od roku 1978 firma SABO wprowadziła do kosiarek system TurboStar, opatentowany system, który ma jako jedyny producent, dzięki temu pojemność koszy zbiorczych zwiekszyła sie o 100% System ten jest jedną z głównych wyższości kosiarek SABO w obecności. W dalszych latach firma SABO zaczeła produkcję aeratorów oraz łuparek odpadu ogrodowego ComStar. W roku1991 firma SABO połączyła się z firmą John Deer. W kolejnych latach SABO rozwineła kosiarkę z kaatalizatorem oraz kosiarkę akumulatorową. W nieodległej przeszłości firma zaczeła produkcję kosiarek z ekologiczniejszymi silnikami oraz antywibracyjnymi rękojeśćmi.

Filozofia firmy:

Głównym priorytetem firmy SABO jest pierwszorzędna jakość produkowanych urządzeń oraz ich sprzedarz klientom za pośrednictwem najlepszych, wykwalifikowanych sprzedawców. Firma SABO ma swoją stałą strategię, która liczy sobie więcej jak 40 lata jest taka sama w całej Europie. Jednym z priorytetów firmy jest rozwój oraz produkcja różnych urządzeń przeznaczonych do różnych celów. Ważnym dla firmy również jest orentacja klientów oraz związana z tym produkcja urządzeń, jak też ochronaa przyrody.

Wsółpraca IBO PL i SABO

W roku 1997 po osiągnięciu najlepszych wyników sprzedarzy firma IBO PL stała się ekskluzywnym oraz wyłącznym sprzedawcą SABO na Słowacji, od roku 2004 w Czechach a w chwili obecnej jest najwiekszym sprzedawcą sprzętu SABO w Polsce. Firma IBO sprzedaje za pośrednictwem wysokowykwalifikowanych punktów sprzedarzy oraz servisu. Zabespiecza również części zamienne.

Technologia SABO:

 1. Silniki Briggs & Stratton, Kawasaki
 2. Zmienny napęd kół (samojezdność)
 3. Aluminiowy szkielet z 15 letnią gwarancją
 4. Łożyska w kołach, wykonane z brązu
 5. Noże ze specjalnej stali w ślizgowych sprzęgłach z automatycznym hamulcem
 6. Rozrusznik ułatwiajacy start
 7. Zmienna samojezdość
 8. Ergonomiczna i szubka do złożenia rękojeść
 9. Centralna regulacja wysokości koszenia
 10. Tekstylny zbiorczy kosz z sygnalizacją zapełnienia
 11. TurboStar system zbierający również liście

Kosiarki SABO pracują na wysokich obrotach w spółpracy z ostrymi nożami umożliwiają gładkie ścinanie trawy, które jest podstawowym faktorem do utrzymania silnej, zdrowej trawy .

MULCZOWANIE też nie stanowi problemu dla kosiarek SABO. Po zdemontowaniu noża i wentylatora, zamontujemy noże do mulczowania i zaślepkę.

SABO kosz zbiorczy ma durzą wewnętrzną objetość. Kosz w bardzo łatwy sposób się demontuje, przy użyciu małej siły. Tkanina, z której wykonany został ten kosz, gwarantuje 100% wykożystanie objętości kosza a specjalny system informuje o zapełnieniu kosza. Przy magazynowaniu oszczędza miejsce.

Kosiarki SABO startują lekko i natychmiastowo. Do zapewnienia wyższego komfortu wyposażone zostały w elektrostart rozrusznikiem. Wystarczy tylko przekręcić kluczyk i już można kosić.

Jeśli chodzi wam o kosiarkę z ergonomicznymi funkcjami a koszenie ma być frajdą to wybór kosiarki SABO będzie napewno dobry.

Samojezdość czyli napęd kół SABO ułatwi wam prace na wzgórzach oraz durzych powierzchniach. Wystarczy ustawić prędkość oraz kierować kosiarką w porządanym kierunku. Koszenie trawy kosiarkami SABO to czysty relaks.

Znak marki SABO to bezkompromisowa jakość, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz prostota obsługi. Właściwości te gwarantuja że wynikiem pracy z urządzeniami SABO będzie piękny, zielony trawnik, który każdy wam pozazdrości.

Szkielet kosiarek SABO wykonany jest ze stopów aluminium, który robi go praktycznie niezniszczalnym, wytrzymałym, nierdzewnym, odpornym na mróz, gorąco, kwasom z trawy oraz benzynę. Firma SABO oferuje na szkielet hobby 15-letnią gwarancję. W zielonych urządzeniach-Profi wewnętrzny szkielet został wzmocniony płaszczem stalowym.

Dzięki tym wszystkim właściwością kosiarki SABO ułatwiaja wam pracę w ogrodzie.

 • Ergonomiczna dźwignia regulacji wysokości koszenia
 • Szybki start kluczykiem
 • Niezależny naped
 • Lekkość toczenia się kół na łożyskach
 • Opony z samoczyszczącym się profilem
 • Kosiarki SABO są bezpieczne dla was, jak również dla samych podzespołów w nich pracujących
 • Wyłącznik bezpieczeństwa
 • Automatyczny hamulec noża
 • Ochronne ślizgowe sprzęgło, które wytłumi udeżenia noża
 • Świetnej jakości silniki z dostateczną wydajnością

Kosiarkami SABO mozna kosić w każdych warunkach. Specajlny nóż oraz wentylator wytwarzają prąd powietrza transportujący skoszoną trawę zarówno mokra jak też suchą przez turbokanał do kosza. Technologia ta pozwala na wessanie liści, dzieki temu trawnik zostaje idealnie czysty. Technologia ta nazywa się TurboStar.

Aeratory SABO

Rotujące noże aeratora SABO zbaawiąa trawnik nieporządanego porostu, mchu wraz z korzeniami. Głębokość robocza, która jest bardzo ważna przy napowietrzaniu gleby można wyregulować w zależności od potrzeby. Do tego aby trawnik był piękny, dobrze zadbany, samo koszenie nie wystarczy. Na trawniku żyją pleśnie, osadzujące się na obumarłych źdźbłach trawy, mech itp. Pleśń działa jak gąbka, która zatrzymuje wodę a wraz z nia substancje odżywcze, ograniczajac jej dostęp do korzeni trawy grążąc jej obumarciem. Pomóżcie swojemu trawnikowi i nie pozwólcie mu się udusić. Aeratory SABO są tymi prawymi pomocnikami w ogrodzie. Wasz trawnik będzie wam wdzięczny a w podziękowaniu będzie pięknie i zdrowo rosnąć.

Z marką SABO kupujecie jakość i zawsze stoicie na tej prawidłowej stronie, o czym świadczą opinie zadowolonych użytkowników. Współpracujcie ze specjalistami, którzy oferują wam urządzenia z wieloletnią gwarancją i żywotnością. Jako dowód zaufania dajemy 15-letnią gwarancję na aluminiowy szkielet kosiarki.