Piła teleskopowa SILKY Hayate 380

Kategoria: Piłki SILKY
Kod produktu: KSI037042
Gwarancja: 2 lata
Dostępność: Dostępny na zamówienie
1 589 zł brutto

Piła teleskopowa SILKY Hayate 380 to specjalny model przeznaczony dla profesjonalistów. Hayate ma cięższą konstrukcję w porównaniu do Hayauchi, dzięki czemu ten model piły teleskopowej jest jeszcze bardziej wytrzymały. Mimo wyższej wagi Hayate jest bardzo łatwa w obsłudze. Unikalne ząbkowane ostrze Mirai-Me firmy Silky składa się ze specjalnego stopu metalu, dzięki czemu jest niezwykle trwałe i mocne. Z piłą Hayate 380 możesz dotrzeć do miejsc, do których trudno jest dotrzeć z innymi narzędziami nawet z drabiną. Nawet jeśli stoisz na ziemi, kilkoma ruchami z łatwością przetniesz nawet najgrubsze gałęzie. Szybkość piły Hayate można porównać do prędkości pilarki łańcuchowej. Ponieważ aluminiowy pręt ma owalny kształt, masz bardzo precyzyjną kontrolę nad kierunkiem ostrza, co będzie potrzebne podczas cięcia na dużych wysokościach. Dodatkowo kształt ten zapewnia większą wytrzymałość i sztywność na całej długości piły oraz ogranicza do minimum wyginanie.

Zęby

Dwa rodzaje zębów ostrza współpracują ze sobą, aby uzyskać optymalny rezultat cięcia. Górny ząb pomaga utrzymać ostrze w zakresie cięcia. Możesz także użyć górnego zęba do ścinania małych gałązek lub usuwania małych (martwych) gałęzi z drzewa. Dolnym zębem, możesz również podciąć korę, aby nie oderwała się od pnia, przed spadnięciem gałęzi. Dolny ząb jest zdejmowany, co pozwala na ścinanie mocno rozgałęzionych drzew.

Mechanizmy blokujące

Dwa mechanizmy blokujące (przyciski i dźwignie) współpracują ze sobą, tworząc najbezpieczniejsze i najbardziej stabilne blokowanie preferowanej długości teleskopowego trzonka. Najniższa część trzonka pokryta jest gumą zapewniającą wygodny i pewny chwyt, nawet gdy jest mokra. Zabezpieczenie na dole chroni piłę przed uderzeniami oraz obiciami.

Nazwa Hayate to tradycyjna japońska nazwa oznaczająca „silny wiatr”. I właśnie w ten sposób ta piła porusza się po drzewach. Zawsze myśl o własnym bezpieczeństwie. Pamiętaj, aby stać w bezpiecznej odległości od spadających gałęzi i aby nosić kask i okulary ochronne.

Do piły dostępny jest opcjonalnie hak HookFox, który montowany jest pod ostrzem. Za pomocą tego haka możesz łatwo wyciągnąć odcięte gałęzie, które tkwią w drzewie. Świetnie nadaje się również do wciągania liny wspinaczkowej wysoko na drzewo. Dodatkowy hak nie jest częścią zestawu, można go dokupić oddzielnie (patrz zalecane akcesoria).

Długość ostrza: 420 mm

Długość w stanie złożonym: 2400 mm (łącznie z ostrzem)

Długość po rozłożeniu: 3800 mm (łącznie z ostrzem)

Zęby: 6,5 zęba na 30 mm, bardzo duże zęby

Waga: 2470 g

Recenzje produktu Piła teleskopowa SILKY Hayate 380

Hore