EKO środek do impregnacji tekstyliów i skór TETRAO 250 ml

Gwarancja: 2 lata
Dostępność: Dostępny na zamówienie
43 zł z VAT
 • Nadaje się do impregnacji prawie wszystkich rodzajów tekstyliów
 • Tworzy niewidoczną ekologiczną nanopowłokę
 • Odpycha wodę i brud z butów i ubrań
 • Kilkukrotnie dłuższa żywotność tekstyliów i skóry
 • Efekt antybakteryjny

TETRAO Nanometryczna impregnacja obuwia, tekstyliów, odzieży i skóry. Ten wysokiej jakości ekologiczny impregnat nadaje się do impregnacji prawie wszystkich rodzajów tekstyliów nieimpregnowanych, skóry naturalnej i sztucznej nielakierowanej i polerowanej. Skuteczna impregnacja odpycha wodę z butów, ubrań i wszelkiego rodzaju tekstyliów, w tym namiotów, chroniąc w ten sposób ich strukturę. Produkt składa się z niewidocznej ekologicznej nanopowłoki pokrywającej powierzchnię, która chroni Twoje buty lub tekstylia przed brudem i wodą. Powierzchnia jest odporna na wodę, błoto, śnieg, sól drogową i inne zanieczyszczenia. Preparat odpycha cząsteczki wody, dzięki czemu znacznie wydłuża żywotność materiału i czas pomiędzy procesami czyszczenia.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod impregnacji odzieży i obuwia, impregnacja nano nie działa na poziomie molekularnym, ale na poziomie atomowym. Wykorzystuje działanie kwiatu lotosu, co zapewnia znacznie skuteczniejszy efekt odpychania wody i zanieczyszczeń oraz właściwości samooczyszczające.

Impregnacja tworzy wokół włókien obrabianego materiału niewidoczną powłokę ochronną, która jest znacznie trwalsza niż podczas stosowania konwencjonalnych środków do impregnacji. Dodatkowo powłoka pozostaje oddychająca, dzięki czemu chroniony materiał przepuszcza powietrze i nie pleśnieje. Stopy nie pocą się, ponieważ impregnacja odpycha tylko ciecz, ale przepuszcza powietrze. Gwarantuje to oddychalność całego materiału.

Nano impregnat do obuwia charakteryzuje się znacznie lepszym odpychaniem wody (nieprzemakalnością) i odpornością na zabrudzenia oraz kilkukrotnie dłuższą żywotnością. Oprócz skutecznej ochrony, impregnacja zapewni również zabezpieczenie przed powstawaniem zanieczyszczeń.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wędrówki piesze, wymagające warunki pracy, czy spacery po mieście w topniejącym śniegu. Dzięki wspomnianym właściwościom nano impregnat będzie bardzo doceniany tam, gdzie zwykłe środki do impregnacji obuwia mają problem.

Oczywiście czas działania impregnatu zależy od sposobu użytkowania obuwia, ale czasowa skuteczność tego nano produktu waha się od tygodni do miesięcy, podczas gdy skuteczność konwencjonalnych środków do impregnacji spada już po kilku dniach.

Impregnat NanoConcept polecamy do wszystkich rodzajów obuwia. Od butów wizytowych, przez buty do trekingu po buty outdoor lub robocze.

Dlatego bez obaw można zastosować impregnat do każdego materiału obuwia: tekstylia, skóra naturalna, nubuk, outdoor, skaja, skóra szczotkowana, zamsz, gore-tex.

Dlaczego warto kupować nano impregnat do obuwia i tekstyliów?

 • Impregnowane obuwie ekstremalnie odpychają wodę
 • Kilkukrotnie dłuższa żywotność w porównaniu z konwencjonalnymi środkami do impregnacji obuwia
 • Materiał obuwia oddycha, nie wysycha i nie pleśnieje
 • Warstwa impregnacyjna jest niewidoczna i odporna na ścieranie mechaniczne
 • Produkt opracowany specjalnie do impregnacji tekstyliów i skór
 • Bardzo ekologiczny sposób impregnacji obuwia
 • Preparat jest bezbarwny i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów po nałożeniu

Sposób użycia:
Przed naniesieniem środka, dokładnie oczyścić powierzchnię (zalecamy użycie aktywnej pianki czyszczącej TETRAO lub uniwersalnego środka czyszczącego TETRAO). Konserwowana powierzchnia powinna być czysta, sucha, odtłuszczona. Przed użyciem produkt wstrząsnąć przez około 10 sekund i równomiernie rozpylić na żądanej powierzchni z odległości około 15-20 cm aż do zmoczenia. Proces suszenia trwa około 60 minut. Impregnować w temperaturze 5-30°C. Po około 12 do 24 godzinach powierzchnia jest w pełni funkcjonalna i pozwala na dłuższą trwałość zastosowanego impregnatu. Dokładny proces technologiczny do zastosowań przemysłowych dostarcza producent na życzenie.

UWAGA:
Jeśli nie masz pewności, czy materiał został już zaimpregnowany, produkt należy przetestować na małym kawałku powierzchni materiału od wewnętrznej strony odzieży lub obuwia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, że materiał został wstępnie zaimpregnowany, produkt należy najpierw przetestować. Jeśli na materiale pojawi się biały nalot - nie należy używać produktu, ponieważ oznacza to, że materiał został już zaimpregnowany. Jeśli podczas impregnacji powierzchni pojawią się bąbelki, należy je ostrożnie usunąć bawełnianym wacikiem lub ręcznikiem papierowym (nie wycierać). Produkt przeznaczony do bezpośredniego użytku. Nie rozcieńczać ani nie mieszać z innymi substancjami!

Przechowywanie:
Trzymać poza zasięgiem dzieci. Przechowywać z dala od otwartego ognia. Pozostałą zawartość usuwać jako odpady niebezpieczne. Transport i przechowywanie jest możliwe tylko w oryginalnym opakowaniu. Oddawaj do recyklingu tylko puste pojemniki. Po otwarciu przechowywać produkt w oryginalnym opakowaniu maksymalnie 6 miesięcy.

Środki ostrożności:
Podczas pracy z produktami chemicznymi należy przestrzegać zalecanych środków ostrożności. Środek zawiera substancje łatwopalne. Bardzo łatwopalny. Podczas aplikacji w pobliżu nie może znajdować się otwarty ogień. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty z dala od źródeł zapłonu. Zakaz palenia podczas używania produktu. Zapewnić odpowiednią wentylację podczas pracy. Działa drażniąco na oczy. Podczas parowania może powodować senność i zawroty głowy. Unikać kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku kontaktu ze skórą spłukać dużą ilością wody. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i zasięgnąć porady lekarza. W przypadku połknięcia nie wywoływać wymiotów, tylko wypić duże ilości wody i natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Data ważności: podana na opakowaniu
Wydajność: ok. 100 ml / 1-2 m²

Wyprodukowano na Słowacji.

Kupując produkty nowoczesnej i profesjonalnej marki TETRAO, wspierasz powrót zagrożonego gatunku głuszca (Tetrao urogallus) do natury. IBO PL ŁOWIEC bierze aktywny udział w zwiększaniu populacji tego gatunku na wolności, jednocześnie poprawiając jakość środowiska, w którym żyje. 

Recenzje produktu EKO środek do impregnacji tekstyliów i skór TETRAO 250 ml

Hore