Jak wybrać kolimator

Niecelne strzelanie z broni może skomplikować sytuację w najbardziej nieodpowiednim momencie. Rozwiązanie jest stosunkowo proste. Kolimator to przydatne akcesorium, które stosuje zieloną, niebieską lub czerwoną diodę LED i celuje we wszystkie poruszające się obiekty. Podpowiemy Ci, który kolimator najlepiej pasuje do Twojej broni.

Z powiększeniem czy bez?

Jeśli strzelasz na średnich dystansach z dobrym widokiem, sięgnij po kolimator z powiększeniem. Kolimator bez powiększenia ma tę zaletę, że ma większe pole widzenia - co jest zaletą, jeśli używasz go w mało czystym terenie na krótkich dystansach.

Sięgnij po kompaktowy wybór

Otwarty kolimator ma zwykle niewielkie rozmiary. Jeśli szukasz najbardziej kompaktowego urządzenia optycznego, to jest to doskonały wybór.

Kolimator tubusowy chroni optykę, która jest przechowywana w tubusie i chroniona uchylnymi zakrywkami, które można szybko przechylić. Zwłaszcza jeśli wędrujesz między krzakami na wspólnym polowaniu lub w poszukiwaniu.

Sposób montażu

Kolimator montowany jest zazwyczaj na szynie za pomocą śrub, ale niektóre modele mają możliwość szybkiego wysunięcia z szyny - w przypadku wymiany lunety na kolimator w terenie. Możesz łatwo i szybko odłączyć kolimator od broni bez użycia narzędzi i ponownie założyć lunetę.

Dokładne celowanie nawet w ciemności

Niezależnie od tego, czy masz kolimator na wiatrówce, broni śrutowej czy też broni śrutowej, dzięki odbiciu kropki na szkle Twój cel jest zawsze wystarczająco ostry. Nie ma znaczenia, czy jest 5 czy 50 metrów od Ciebie, czy jest noc czy też dzień.

Dobry kolimator ma możliwość regulacji jasności diody.

WSKAZÓWKA: Nasze kolimatory Holosun są jednymi z najlepszych modeli, które oferują szereg kompatybilnych poprawek z listwami Weaver oraz Picatinny. Żywotność baterii wynosi do 50 000 godzin.

Zasilanie celowników

Kolimatory zasilane są baterią, ale niektóre wysokiej jakości kolimatory posiadają również panel słoneczny. Elektronika panelu słonecznego reguluje jasność podświetlenia w zależności od warunków oświetleniowych.

Pomóż sobie w trudnych sytuacjach

Najlepszy kolimator to taki, który pomoże Ci zwiększyć efektywność strzelania nawet o jedną trzecią - ułatwi to strzelanie nawet niedoświadczonym strzelcom. Z kolimatorem szybko i dokładnie wycelujesz we wszystkie poruszające się obiekty.

Najlepsze kolimatory Znajdziesz tutaj: Kolimatory