W pełni regulowany towarzysz na polowanie i na strzelnicę

Historia osad GRS rozpoczęła się w małym miasteczku Grodås w Hornindale w Norwegii. Z biegiem czasu, gdy osady stały się coraz popularniejsze, GRS zostało rozpoznawalną na całym świecie marką, która generuje innowacje i nowe myślenie w branży myśliwskiej i strzeleckiej. Rozwój ten opierał się na ciekawości, motywacji i przedsiębiorczości.

Wczesne początki GRS

Grodås Møbler AS została założona w 1983 roku przez Oddvina i Anne-Lisę Haugen (rodziców Håvarda i Oscara) w rodzinnym domu. Ich firma rozwijała się w szybkim tempie, dlatego w 1985 roku musieli stworzyć odrębną produkcję fabryczną. Marka ta słynie przede wszystkim z zadowolenia klientów, jakości produktów, niezawodności i życzliwości. Synowie Håvard i Oscar od najmłodszych lat uczyli się wszystkich podstawowych umiejętności, jakie powinni posiadać młodzi przedsiębiorcy. Pasja do biznesu została przeniesiona z ojca Oddvina na młodsze pokolenie.

Pasja do polowania, pasja do strzelania

Håvard i Oscar od najmłodszych lat żyli z pasją do strzelania i polowania. Oboje spędzili dużo czasu na zdobywaniu informacji na temat broni i wszystkiego, co jest z nimi wspólne. Oscar wciąż jest zapalonym myśliwym i strzelcem, Håvard specjalizuje się głównie w strzelaniu. Po ukończeniu studiów, Håvard rozpoczął pracę w firmie rodzinnej. Pod koniec lat 90-tych zaczął efektywnie zajmować się programowaniem CNC. Ta nowoczesna technologia produkcji przeniosła ich spółkę na nowy poziom, otwierając przed nimi nieograniczone możliwości produkcyjne na całym świecie. Połączenie umiejętności badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych Håvarda z doświadczeniem w terenie i duchem biznesowym Oscara, stało się nowym modelem biznesowym GRS.

Przygody marki

GRS został zatwierdzony jako znak towarowy w 2011 roku. Bracia postanowili później wprowadzić na rynek swoje pierwsze osady. Zebrali to, w czym byli najlepsi: doświadczenie w strzelaniu, biegłość w obróbce CNC i garść odwagi. Od tego momentu bracia mogli stwierdzić, że ich wysiłek się opłacił. Firma również zaczęła się rozwijać dzięki ich ciężkiej pracy i wielu podróżom. Cała branża wraz z klientami uznała, że ​​ich kolby są w pełni funkcjonalne, ergonomicznie ukształtowane, mają estetyczny wygląd i pomagają osiągać lepsze strzeleckie wyniki.

Z czasem informacje te rozprzestrzeniły się na fora internetowe czy media społecznościowe, dzięki czemu osady GRS zaczęły trafiać do wszystkich zakątków świata. Wymagająca praca została przekształcona w przedstawicielstwo w 45 krajach. Ciągłe podróże, ulepszanie funkcji, znajdowanie nowych, potencjalnych klientów. GRS zatrudnia obecnie 16 pracowników.

Regulowane kolby GRS

Od samego początku bracia Håvard i Oscar zdecydowali, że ich kolby GRS będą tak niezawodne, wysokiej jakości, ergonomiczne, jak to tylko możliwe. Regulacja osady aktywowana jest na każdym modelu za pomocą prostego i szybkiego kliknięcia.

System Speedlock

Patent został opracowany w 2018 roku. Wbudowany system Speedlock jest przede wszystkim bardzo cichy, dokładny i łatwy w obsłudze. Naciskając jeden przycisk na kolbie, możesz zmienić jej długość według potrzeb, a drugi przycisk zmienia wysokość policzka. Manipulacja nie wymaga narzędzi, jest szybka i prosta. Ten system jest wbudowany we wszystkie modele Bifrost, Warg i Ragnarok.

Ergonomia

Ergonomia kolby dotyczy dostosowania potrzeb fizjologicznych do konstrukcji i projektowania produktu. Głównym powodem stworzenia najwygodniejszej osady, była konieczność strzelania w różnych pozycjach. W ten sposób rozpoczął się rozwój metod, które najlepiej odpowiadają strzelcom i ich fizjologii.

Projekt

Każdy model magazynowy GRS jest produkowany z uwzględnieniem kluczowych zasad projektowania. Modele niewymagające obustronnego użytkowania posiadają naturalne nachylenie uchwytu 6˚. Jest to jeden z powodów, dla których osady produkowane są w wersji lewo- i prawostronnej. Wszystkie kolby GRS posiadają podstawowe funkcje, w tym regulację długości kolby, regulację wysokości policzków oraz regulację bez użycia narzędzi.

Dlaczego ergonomia i możliwość regulacji sprawiają, że jesteśmy lepsi podczas polowania i strzelania?

Użycie broni wymaga dużej celności w każdych warunkach. Materiał każdej kolby jest wystarczająco trwały, aby wytrzymać wszystkie trudne warunki strzeleckie. Jest również zaprojektowany zgodnie ze specyfikacją i wymaganiami strzelców. Największą uwagę przywiązuje się do funkcjonalności, ergonomii i dokładności.

NORWEGIA, jeden z najdzikszych krajów świata

Cała wiedza, którą bracia Håvard i Oscar zgromadzili podczas wielu lat spędzonych na norweskiej wsi, została wykorzystana do opracowania wszystkich kolb GRS i ich akcesoriów.

GRS nie osiada na laurach!

Firma posiada doskonałe warunki do testowania i rozwoju oraz do tworzenia nowych modeli kolb i akcesoriów GRS. Ciągły rozwój, eliminowanie niedociągnięć i tworzenie nowych możliwości strzeleckich przenosi również samą firmę na szczyt światowego rynku.

Wszystkie wysokiej jakości norweskie osady GRS można znaleźć pod adresem: Osady GRS