Wyjątkowy śrut w przystępnej cenie

Dlaczego miedziany śrut jest o 20% szybszy? Światowa sprzedaż wiatrówek rośnie z roku na rok. Rosnąca liczba strzelców, zmiany w przepisach, nowe technologie stosowane w wiatrówkach, konkurencyjna cena amunicji oraz starania marek takich jak Norica o oferowanie nowych modeli, to tylko niektóre z powodów rosnącej sprzedaży. Rozwój wiatrówek począwszy od modeli o niskiej prędkości do super-magnum sięgających w niektórych konfiguracjach powyżej 70 J, wymaga od twórców tych produktów proaktywnego podejścia do spełniania wymagań strzelców. Obecnie karabiny pneumatyczne (od sprężynowych po PCP) mogą służyć do rekreacji (strzelanie do puszek), strzelania do tarczy, usuwania szkodników, polowań, czy zawodów FT i HFT.

Miedziany płaszcz

Zgodnie z tym trendem Norica kontynuuje prace nad swoim portfolio, aby zaspokoić potrzeby swoich lojalnych klientów. Ponadto działalność Norica na ponad 50 rynkach na całym świecie wymaga opracowania różnego rodzaju śruciń, które pasują do wszystkich zastosowań, od celów rekreacyjnych po zwalczanie szkodników i polowanie, tam gdzie jest to dozwolone przez prawo. Twierdzą, że: „Naszym celem jest zapewnienie strzelającym szerokiego wyboru, aby w każdej chwili mieli możliwość znaleźć najlepszy śrut Norica, który będzie odpowiadał ich najróżniejszym potrzebom”. Norica Copper Devils zostały opracowane specjalnie dla strzelców posiadających najmocniejsze wiatrówki lub pistolety. Miedziany płaszcz redukuje tarcie i zapewnia 20% wzrost prędkości w porównaniu z śrutem o podobnej masie, zapewniając dodatkową siłę powalającą z dowolnej odległości.


Wśród pięciu istniejących modeli, ta gama obejmuje unikalne i innowacyjne produkty, takie jak Destroyer, 28 gr kulisty pellet i Monster, 26 gr z odpowiednim środkiem ciężkości. Oba modele są produkowane tylko w kalibrze .22 (5,5 mm). Asortyment uzupełniają klasyczne kształty, takie jak Hollow-Point i Devast dostępne w kalibrach .177 (4,5 mm) oraz .22 (5,5 mm). Pociski te penetrują 150mm przez 8-jardowy (7,2m) żel balistyczny z wiatrówkami o energii ok. 16 J, co pokazuje niesamowitą zdolność niszczenia. W rzeczywistości Devast przecina cały blok żelu, ponieważ kaliber .177 (4,5mm), który jest również dostępny w wersji .22 (5,5mm), jest okrągłym śrutem (nie mylić z BB) i jest idealny do strzelania - osiąga świetny efekt na dowolny cel. Śrut Norica, wykonany z ołowiu, nie rozpada się, dostarczając całą swoją energię w cel. Pociski z okrągłym prowadzeniem są przydatne w karabinach pneumatycznych z lufami bez gwintu i do strzelania w poszukiwaniu lepszej penetracji. Starannie wykonane pociski ze specjalnego stopu ołowiu produkowane są przy użyciu niemieckich maszyn, ścisła kontrola jakości odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych maszyn oraz amerykańskiej technologii. Śrut dostępny w kalibrze 4,5 mm (.177) i 5,5 mm (.22) i jest wygodnie pakowany w plastikowe pudełka z szlufkami na pasek.

Dlaczego miedziany płaszcz?

Rdzeń pocisków wykonany jest z ołowiu, podobnie jak inne standardowe amunicje do karabinów pneumatycznych, ale według ekspertów cienka warstwa miedzi zapewnia lepsze połączenie z przewodem lufy, co skutkuje zwiększoną dokładnością. Jednocześnie są twardsze niż standardowy śrut ołowiany, więc nie mają tendencji do deformacji, co również przyczynia się do dokładności. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, miedziany śrut pozostawia znacznie czystszą lufę i nie pozostawia ołowianego pyłu na rękach, ani w kieszeniach strzelców, którzy postanowili trzymać śrut w kieszeni, by wykorzystać go w przyszłości.

Całą ofertę firmy Norica znajdziecie tutaj: Norica