Komfort jak w restauracji

Co prawda w terenie wystarczą Ci ręce i ostry nóż, aczkolwiek ze specjalistycznym sprzętem biesiaduje się o wiele wygodniej. Na rynku znajdziesz mnóstwo outdoorowych sztućców lub zestawów do terenu, na szczęście amerykańska firma Gerber nie pozostaje w tyle. Dla miłośników pobytów w terenie przynosi wielofunkcyjną łyżkę Devour, która łączy w sobie aż dziewięć narzędzi.

Lekkie, ale wytrzymałe

Narzędzie to składa się z dwóch elementów. Pierwszy to łyżka o długości 19,3 cm i szerokości 4 cm. Pomimo tych wymiarów waga wynosi tylko 24 g - około połowy normalnej łyżki stołowej o podobnych proporcjach. Twórcy Gerbera sięgnęli po stop 7075 T6 (aluminium anodowane z cynkiem, magnezem i miedzią), które pomimo swojej niskiej masy oferuje niezrównaną wytrzymałość. Dzięki długiej rączce Devour trzyma się dobrze, pomaga również antypoślizgowa tekstura. Łyżka ma trzy wycięcia na końcu, więc stworzono tutaj groty przypominające widelec.

Obie boczne krawędzie mają służyć jako „narzędzie do cięcia” a jednocześnie zastępują nóż stołowy - dlatego Devour zastępuje oba sztućce. W rzeczywistości da się kroić na przykład pierożek lub ciasto, ale nie da się dłużej kroić twardszego mięsa. Są to prawdopodobnie środki bezpieczeństwa, aby podczas podróży użytkownik nie przeciął ręki podczas przeszukiwania plecaka.

Ze zdejmowanym narzędziem wielofunkcyjnym

Pozostałe sześć funkcji znajdziesz w drugiej części inteligentnego elementu - kompaktowego narzędzia wielofunkcyjnego ze stali nierdzewnej. Obejmuje on otwieracz do butelek i otwieracz do puszek, obcinacz paczek, łom oraz mały i duży płaski śrubokręt. Narzędzie o wymiarach 1,5 × 8,2 cm jest przymocowane do dolnej części rękojeści za pomocą gumowego klipsa, który stanowi integralną część łyżki. Multitool trzyma go mocno, po prostu go nie zgubisz. Aby go rozdzielić, wystarczy popchnąć gumę palcami. Pomocnik ze stali nierdzewnej może również służyć jako higieniczny stojak - oba wkrętaki są zakrzywione, a po umieszczeniu łyżki działają one jak miniaturowy dwójnóg. W ten sposób liść łyżki pozostaje w powietrzu i nie ma niebezpieczeństwa kontaktu z brudem.

Łyżka kuchenna, sztućce i otwieracz

Kiedy spróbowałem po raz pierwszy, uchwyt wydawał mi się – jako podróżny gadżet - niepotrzebnie duży. Ale wkrótce przekonałem się, że wygodniej się nim najem. Dzięki długości rączki 14 cm Devour może służyć również jako łyżka kuchenna podczas mieszania gulaszu w głębszym kotle. Z łyżką Outdoor z łatwością zjadłem konserwę mięsną z wojskowej racji żywnościowej, zupę i makaron z tuńczykiem. Dzięki Multitool otworzyłem butelkę piwa w sekundę, chociaż chwytając ją, musisz uważać, aby nie skaleczyć się o ostry koniec otwieracza do puszek. Okazał się również w pełni funkcjonalny podczas testu. Ogólnie rzecz biorąc, mam jedno zastrzeżenie dla Multitool - mogło by być trochę dłuższe, aby można je było otworzyć przy mniejszym wysiłku. Gerber Devour produkowany jest w czterech kolorach: szaro-zielonym, srebrnym, onyksowym i spalonym brązie. Za 88 zł otrzymasz praktyczne i wszechstronne narzędzie, które nigdy Cię nie zawiedzie.

Łyżkę Outdoor Gerber znajdziesz tutaj: Łyżka wielofunkcyjna GERBER DEVOUR

Autor recenzji: Miroslaw Maszek - redakcja magazynu Przeżyć