Nie tylko pilarki łańcuchowe potrzebują serwisu

Z pilarką do lasu i do ogrodu

Do pielęgnacji oraz utrzymania lasu lub ogrodu, potrzebny jest wysokiej jakości sprzęt. Jeśli masz zamiar przeprowadzić porządki w lesie czy uzupełnić zapasy drewna do ogrzewania, najlepszym pomocnikiem jest pilarka łańcuchowa. Taką piłą można ciąć gałęzie, przycinać drzewa w ogrodzie i "rozświetlać" ich korony. Nowoczesne pilarki charakteryzują się łatwą obsługą, dobrą manipulacją i niewielką wagą.

Do mniej wymagających prac można używać pił elektrycznych. Wykorzystasz je szczególnie w domu i warsztacie, bo potrzebujesz do nich źródła prądu. Z pewnością znasz też klasyczne piły do ​​drewna. Ręcznie używane są głównie do ścinania gałęzi drzew. W przypadku mniejszych pni i grubszych gałęzi pomoże Ci piła łukowa. Oprócz ogrodu są przydatnymi pomocnikami w budownictwie, rolnictwie itp..

Jeżeli szukasz mniejszej pilarki łańcuchowej do ogrodu, zapraszamy do działu pilarek elektryczna TUTAJ.

Jeśli szukasz wydajnej pilarki łańcuchowej, odwiedź dział Pilarki spalinowe TUTAJ.

Ogromny wybór, wiele opcji 

Piły posiadają różne uzębienie, w zależności od przeznaczenia, które pozwala na przecinanie miękkiego drewna, twardego lub tworzyw sztucznych. Grubsze uzębienie stosujemy podczas ścinania większych drzew. Zakrzywione ostrza zapewniają wysoką wydajność cięcia, dzięki czemu podczas pracy mniej się męczymy. W naszym sklepie IBO znajdą Państwo również wysokiej jakości ręczne piłki Silky, które są hartowane indukcyjnie, a nowoczesna konstrukcja uzębienia zmniejsza ilość odpadu o 50%. Ponadto są wyposażone w ergonomiczne, wygodne rękojeści ułatwiające pracę.
Podczas pracy z piłami mechanicznymi zarówno spalinowymi lub elektrycznym nie należy zapominać o bezpieczeństwie stosując akcesoria ochronne pozwalające na uniknięcie urazów twarzy słuchu rąk lub stóp. Praca z drewnem nie należy do najłatwiejszych, a nawet może być niebezpieczna, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę własnego zdrowia. W naszym sklepie chętnie doradzimy przy wyborze tego typu akcesoriów.

W naszym sklepie z przyjemnością doradzimy w wyborze odpowiedniego sprzętu ochronnego oraz akcesoriów.

Każde urządzenie potrzebuje serwisu

Każde narzędzie pracy wymaga indywidualnej konserwacji. Jako majsterkowicz, niektóre czynności możesz załatwić samodzielnie w domu, ale inne potrzebują pomocy eksperta. W przypadku pilarek łańcuchowych należy nasmarować listwy, naostrzyć i nasmarować łańcuchy, wymienić je i napiąć. Należy sprawdzić ostrza, szkielet, paski, filtr powietrza, zsynchronizować napęd kół lub uzupełnić olej. Konserwacja i serwis dużej piły, tratora lub rajdera wymaga profesjonalnego przeszkolenia. W rozdrabniarkach i łuparkach regularnie smaruje się ruchome części maszyny, sprawdza poziom oleju hydraulicznego, reguluje, ostrzy lub wymienia noże.

Oczywiście wymieniliśmy tylko podstawowe wymagania serwisowe, ale jasne jest, że musisz poświęcić trochę czasu na konserwację swoich pomocników. A jeśli nie masz na to czasu lub nie odważysz się wykonać takiej usługi, sprzęt ogrodniczy i leśny oddaj certyfikowanemu ekspertowi, który doskonale o wszystko zadba za Ciebie.

IBO chętnie pomoże

Pomagamy w wyborze zarówno nowych urządzeń, jak też podczas serwisu w wyborze i znajdowaniu odpowiednich części. Służymy również radą w jaki sposób eksploatować urządzenia zakupione u nas oraz pomagamy znaleźć odpowiedni schemat, na którym klient znajdzie bez problemu części zapasowe. Urządzenia oraz akcesoria znajda Państwo w sekcji Las i Ogród.

Serwis na odległość

Czy w Twojej okolicy lub regionie nie ma usług ogrodniczych i leśnych? Zamów u nas serwis maszyn w zaciszu własnego domu. Oferujemy jakość i niezawodną obsługę Twojej maszyny. Dostarczamy części zamienne oraz oferujemy serwis.