Podajniki karmy - efektywne dokarmianie

Przydatne urządzenia, które będą karmić za Was! Ich działanie jest proste, niewymagające, a na zwierzynę będzie czekać tylko tyle jedzenia, ile trzeba. Automatyczne podajniki karmy możemy też wykorzystać do zwierząt domowych - wyjeżdżając na klika dni, możecie się zrelaksować z dala od domu, bez obawy, że zwierzęta pozostaną nienakarmione.

Czy wysypujecie Państwo karmę dla dzików na ziemię? Jeśli tak, należy dokładnie wiedzieć ile karmy wysypać. Wiele karmy ulegnie zniszczeniu podeptaniem oraz zamoczeniem. Dokarmiając zwierzynę w ciężko dostępnych miejscach, na pewno docenicie zalety podajników automatycznych.

Podajnik Karmy Moultrie All In One – Wszystko w jednym

Podajnik montujemy na spodnią część zbiornika, którym może być beczka. Karma zostaje rozrzucana w okręgu do 18 m. Cyfrowy czasomierz i dozownik pozwala ustawić cztery czasy karmienia w czasie od 1 do 20 sekund. W zależności od rodzaju karmy, ustawiamy predkość obrotu silnika. Urządzenie blokuje dostęp wilgoci do środka beczki za pomocą uszczelki. Duże silikonowe przyciski są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Zasilanie to 4 x bateria AA, znajdują się w opakowaniu. Urządzenie można ładować przy pomocy panelu solarnego.

 

 

Podajnik Karmy Eurohunt 12V

Podajnik montujemy na spodnią część zbiornika, którym może być beczka. Karma zostaje rozrzucana w okręgu do 18 m. Urządzenie jest wyposażone w czujnik światła, uruchamia się rano po rozjaśnieniu i wieczorem po ściemnieniu. Czas karmienia możemy ustawić w odstępach od 1 do 60 sekund. Urządzenie jest wodoszczelne i dobrze przylega do zbiornika z karmą. Regulacja wydajności silnika na 100/75/50%. Urządzenie blokuje dostęp wilgoci do środka beczki za pomocą uszczelki. Podajnik jest wyposażony w przycisk do kontrolnego uruchomienia i sprawdzenia karmienia. Urządzenie można ładować przy pomocy panelu solarnego.

Podajnik karmy bęben producenta Eurohunt

Pomieści 18 kilogramów karmy nasiennej, na przykład kukurydzy. W ofercie jest również wersja na 38 kg karmy. Producent wyposażył bęben w stalową linke i grot do ukotwienia. Materiał jest odporny na mróz i uszkodzenia mechaniczne. Otwory na karmę są wzmocnione mosiężnymi pierścieniami, podajnik jest odporny na gryzienie przez dziki. Karmę uzupełniamy szybko i wygodnie dzięki łatwemu do ściągania i zakładania deklowi. Gwarancja na materiał 10 lat. Bardzo pomocne w utrzymaniu zwierzyny w rewirze oraz podczas programu ochrony pól uprawnych.

Z punktu widzenia myślistwa podajnik to doskonały dodatek, który przyciągnie zwierzynę i utrzyma ja w łowisku w określonym czasie. Podajniki pomogą również utrzymać w nienaruszonym stanie pola uprawne. Dźwięk wydawany przez podajnik podczas startu jest jak gong, który przywołuje zwierzynę na obiad. Pozwala to również na obserwację zwierzyny w pobliżu karmiska. Zwierzyna szybko się do tego przyzwyczai, a Wy będziecie wiedzieć o której godzinie natraficie na zwierzynę.