Recenzja lornetki Delta Optical Chase 8x42 ED

Po półtora roku używania lornetki Delta Optical Chase 8x42 ED Zdenka Mendelova napisała dla nas przydatną recenzję.

Delta Optical Chase 8x42 ED to lornetka popularna zarówno wśród turystów, jak i myśliwych. Jest naprawdę lekka i wszechstronna, co docenią nie tylko myśliwi, ale także turyści podczas zwykłego spaceru po lesie.


Chase 8x42 ED charakteryzuje się 8-stopniowym kątem widzenia i minimalną odległością ostrzenia 2m. Lornetka nie zawiedzie nawet przy słabym oświetleniu, o zmierzchu, o świcie oraz podczas obserwacji obiektów na ciemnym tle.

Korpus lornetki jest gumowany w szarym matowym kolorze. Jest bardzo elegancki w wyglądzie, posiada nowoczesny design, jest dobrze wyprofilowany, dzięki czemu lornetka doskonale leży w dłoni. Wymiary to zaledwie 138x128x50mm co gwarantuje, że lornetka jest wszechstronna i praktyczna. Jest całkowicie wodoodporna, więc nie musisz martwić się o rosę, deszcz czy śnieg.

Lornetka wykorzystuje w układzie optycznym szkło ED, dzięki czemu ma ono niską dyspersję, co wpływa na doskonałą kolorystykę i ostrość obrazu. Ten model lornetki ma jasność i ostrość obrazu typową dla lornetek 8x42 ale w znacznie wyższym zakresie. Soczewki zastosowane w tym modelu gwarantują bardzo niską aberrację chromatyczną.

Za jedyną wadę lornetki uważam słabe mocowanie zakrywek. Kilka razy zdarzyło mi się, że prawie zgubiłam je podczas normalnego użytkowania. Na szczęście zawsze je znalazłam, ale jeśli dojdzie do zagubienia, nie musisz się martwić - zakrywki są powszechnie dostępne w sprzedaży, na przykład w sklepach IBO PL w dobrej cenie.

Na zakończenie Zdenka dodaje, że lornetka miło ją zaskoczyła. Pod względem ceny i jakości jest to jedna z najlepszych lornetek w tej klasie. Po półtora roku zabierania jej na wędrówki po lesie, może powiedzieć, że zdecydowanie nie żałuje wyboru tej lornetki. To jedna z najlepszych lornetek przeznaczonych przede wszystkim do turystyki, ale także do polowań i obserwacji przyrody.

Lornetki Delta Optical znajdziesz tutaj: Delta Optical