ARCHER - Niezastąpiony pomocnik na polowaniach

 

Firma TVT – Europe s.r.o zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz serwisem najwyższej jakości urządzeń termowizyjnych Archer.

W ofercie firmy znajdziemy celowniki termowizyjne, binokulary, monokulary oraz kamery do ochrony obiektów. Produkty ARCHER spełniają najwyższe kryteria jakości, są docenianym produktem na rynku cywilnym, wojskowym i policyjnym.

Do produkcji urzadzeń Archer stosuje się wyselekcjonowane, najwyższej jakości komponenty najlepszych światowych marek w dziedzinie termowizji. Na uwagę zasługują takie komponenty jak rdzeń TAU2 amerykańskiej firmy FLIR – światowego lidera nr 1 lub wysokiej jakości optyka izraelskiej firmy OPHIR. Współpraca z najlepszymi dostawcami owocuje najwyższą jakością produkowanych urządzeń, charakteryzujących się niezawodnością przez długie lata, nawet podczas użytkowania w tych najcięższych warunkach – termowizje Archer spełniają normę IP 67. Dopracowane oprogramowanie pozwala na indywidualne dopasowanie ustawień zgodnie z wolą użytkownika. Urządzenia Archer są objęte 3–letnią gwarancją oraz serwisem gwarancyjnym, jak też pogwarancyjnym, z naciskiem na szybkie załatwienie żądań klienta.

Termowizyjne lunety celownicze ARCHER

Termowizyjne lunety celownicze dzięki swoim właściwościom oraz wydajności, są przeznaczone do zastosowań nawet w tych najcięższych warunkach klimatycznych - we mgle, w deszczu, podczas niskich lub wysokich temperatur, podczas opadów śniegu, w całkowitej ciemności oraz w gęstym dymie. Do identyfikacji obiektów możemy wybrać jeden z wielu dostępnych trybów obrazu. Lunety wyposażone zostały w bardzo czuły pasywny detektor długiej wiązki promieniowania podczerwonego (LWIR) w wysokiej rozdzielczości i czułości – 50 do 100 mK z najlepszym sensorem firmy FLIR systems INC. Lunety celownicze ARCHER są dostępne z obiektywami od 50 do 75mm zaprojektowanymi tak, aby uzyskac maksymalną przepustowość obrazu oraz wysoka rozdzielczość. 

Zakresy rozdzielczości są dostępne w zakresie 336x256 lub 640x512 i częstotliwości 9 lub 30 Hz. Zabudowany wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości, zapewnia wyraźny i ostry obraz. Powiększenie dwukrotne optyczne lub cyfrowe 2x i 4x. Lunety można montować na listwach Picatini lub montażach Blaser.

Urządzenia te dzięki zabudowanemu modułowi mają możliwość fotografowania oraz robienia filmów video, które zapisywane są na zabudowanej pamięci 8GB. Ujęcia można skopiować poprzez kabel USB i przeanalizować oddane do celu strzały.

Lunety maja 11 skonfigurowanych balistycznych krzyżów celowniczych oraz możliwość zaprojektowania swojego krzyża zgodnie z preferencjami. Krzyż balistyczny jest to rodzaj krzyża, który umożliwia podczas przybliżenia określenie odległości celu, co po przeliczeniu ułatwia dokładne wycelowanie.

Lunety Archer posiadają czujnik obecności ROI, który automatycznie wyłączy ekran w momencie, gdy urządzenie nie znajduje się przy twarzy. Korpus urządzenia został wykonany z najlepszych wojskowych materiałów metalowych oraz wytrzymałego tworzywa sztucznego. Luneta spełnia standard IP 67, jest odporna na korozję, wypełniona gazem obojętnym. Przyciski zostały rozmieszczone w taki sposób, aby nie doszło do przypadkowego wciśnięcia. Przesył danych video umożliwia nowoczesne oprogramowanie oraz wodoszczelny konektor. Zasilanie akumulatorowe lub pojemnika z bateriami AA.