FLIR - Światowy lider w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży KAMER TERMOWIZYJNYCH!

Firma FLIR została założona w 1978 roku, pierwotnie zajmowała się rozwojem i produkcją systemów do zobrazowania w podczerwieni, które były instalowane w pojazdach przeznaczonych do przeprowadzania audytów energetycznych. Później FLIR skupił swoją uwagę na innych technologiach i rynkach technologii termowizyjnej, takich jak stabilizowane kamery termowizyjne dla sprzętu lotniczego, do wykorzystania w monitorowaniu systemów przemysłowych oraz do zobrazowania termicznego stosowanego w systemach bezpieczeństwa, podczas poszukiwań i w ratownictwie. Dzisiaj FLIR jest jednym ze światowych liderów w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży systemów termowizyjnych zatrudniając ponad 3000 pracowników. Flir wzmacnia percepcję i świadomość ogółu społeczeństwa w systemach termowizyjnych na poziomie międzynarodowym i krajowym.

FLIR projektuje i wytwarza produkty do stosowania na wielu wschodzących rynkach przemysłowych i handlowych, w których główne wymagania to praca w nocy oraz w trudnych warunkach lub wykrywanie i pomiar różnic temperatur. FLIR jest przydatny w wielu różnych dziedzinach, takich jak handel, infrastruktura transportowa, ochrona obiektów, bezpieczeństwo publiczne, ochrona przeciwpożarowa itp.. Oprócz tego FLIR znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest konieczne wykrycie i zobrazowanie różnic temperatur. Kamery termowizyjne FLIR mogą być również stosowane w sektorze rekreacji np.: obserwacji z łodzi, obserwacji podczas połowu oraz obserwacji przyrody lub na polowaniu.

W kamerach termowizyjnych FLIR drzemią nieograniczone możliwości. FLIR charakteryzuje się długą żywotnością, doskonałą jakością, wytrzymałością oraz przystepną ceną. W obecnej chwili FLIR pozostaje bezkonkurencyjny w porównaniu do innych urzmadzeń termowizyjnych. FLIR to termowizja najwyższej jakości w bardzo przystępnej cenie. Od teraz dostepne za pośrednictwem IBO PL www.IBOPL.pl

Najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się modele

Od teraz mogą państwo prowadzić obserwację niezależnie od ukształtowania terenu, o zmierzchu, przed zapadnięciem zmroku lub w całkowitej ciemności, przy pomocy tej doskonałej kamery mogą państwo odkryć nocne zwierzęta, poszukiwać zaginionych członków grupy lub szybko odnaleźć postrzeloną zwierzynę. Zastosowanie nowoczesnego zobrazowania termicznego w SCOUT II 240 umożliwia na obserwację przez dym, mgłę lub pył. Czynniki te nie uniemożliwiają widoczności kamerze termowizyjnej FLIR SCOUT II 240. To przydatne urządzenie termowizyjne umożliwi obserwować np: wolnostojącego jelenia lub inne zwierzęta w wysokich zaroślach zarówno w dzień jak też w nocy.

Termovízne kamery FLIR SCOUT ll 240 a FLIR SCOUT ll 320

Doskonały dystans detekcji

Termowizory FLIR SCOUT II 240 oraz FLIR SCOUT II 320 charakteryzują się dużym zasięgiem. Detekcja człowieka to 320 metrów (Scout II 240) oraz 450 metrów (Scout II 320). Detekcja auta wynosi 900 metrów (Scout II 240) oraz 1230 metrów (Scout II 320). W tej kategorii Flir pozostaje bezkonkurencyjny biorąc pod uwage kompaktowe rozmiary i wydajność.

Ostre ujęcia oraz 2x zoom

Termowizja FLIR Scout PS została wyposażona w niewymagajacy chłodzenia, bezobsługowy, detektor mikrobolometryczny. Termowizja FLIR Scout PS zapewnia ostre obrazy termiczne zarówno w ciągu dnia, jak też w nocy. Wszystkie kamery termowizyjne FLIR wyposażone są w zaawansowane oprogramowanie zapewniające  ostry obraz bez konieczności dokonywania regulacji przez użytkownika. Termowizja FLIR przekonuje swoją uniwersalnością, niezawodnością, jakością oraz ceną.

InstAlert ™
Wszystkie wersje FLIR Scout PS posiadają unikalny system InstAlert. Funkcja ta zobrazuje najcieplejsze elementy na czerwono. Dzięki tej opcji w bardzo prosty sposób można określić, czy obserwowany obiekt to człowiek lub zwierze.

Oświetlenie LED
FLIR Scout PS wyposażony został w oświetlenie LED – pozwalajace na oświetlenie małej powierzchni, np.: podczas przerwy w pracy z urządzeniem podczas całkowitej ciemności.

Trwałość urządzenia i łatwość obsługi
FLIR PS Scout to niezwykle kompaktowe i wytrzymałe urządzenia. Doskonałe dla każdego, ponieważ można zabrać je ze sobą wszędzie i używać przez cały czas. Ergonomiczne i łatwe w obsłudze. Kamery termowizyjne FLIR z serii PS obsługiwane są czterema przyciskami znajdującymi sie na  górnym panelu. Przyciski są dogodnie zlokalizowane, dzieki czemu są zawsze w zasięgu ręki.

Długi czas pracy 
Obie wersje FLIR Scout PS II 240 i 320 zostały wyposażone w baterie Li-Ion gwarantujące długą żywotność. Czas pracy kamery termowizyjnej FLIR Scout PS wynosi aż do 5 godzin.

 

Termovízne kamery FLIR LS-X a FLIR LS-XR

Kompaktowa kamera termowizyjna FLIR do zastosowania z ręki, spoza oferty HUNTING. Kamery serii LS to urządzenia o najprzystępniejszych cenach, przeznaczone do celów ochrony.
Główną innowacją wprowadzoną do FLIR LS-XR to ulepszony wyświetlacz LCD z lepszą rozdzielczoścą, wydajny zoom (do 8x) oraz detekcja do 3000 m.

Nowy termowizor FLIR FLIR LS-XR został skonstruowany z myślą o służbach mudurowych, dla policjantów oraz agencji ochrony osób i mienia. Dzięki dużej wydajności kamera znajduje również zastosowanie w myślistwie oraz do wykorzystania cywilnego. Pozwala na obserwację w całkowitej ciemności niezależnie od warunków atmosferycznych, podczas obserwacji przez dym, pył lub w warunkach oślepienia silnym światłem. Urządzenie umożliwia dokładną obserwację zwierząt oraz innych obiektów podczas całkowitej ciemności,  niezależnie od ukształtowania terenu, jak też przemieszczanie się w ciężkodostępnych miejscach, niezależnie od panujących warunków. Sprawdzi się również podczas poszukiwania postrzałka. Duża wydajność pozwala na skuteczne odszukanie zwierząt oraz ludzi w gęsto zarośniętym terenie.

Obie kamery FLIR LS oraz LS-XR została wyposażona w niechłodzony, bezobsługowy przetwornik mikrobolometryczny oraz nowoczesny softwear pozwalający na uzyskanie ostrych ujęć (rozdzielczość 640 x 480 pix.) o wysokiej jakości, zarówno w ciągu dnia, jak też w nocy. Kamera posiada obiektyw o średnicy 35mm. Wykrycie człowieka jest możliwe z odległości 1140m. Termowizor FLIR LS-XR dysponuje płynnym powiększeniem cyfrowym 8x.  Kompaktowe rozmiary oraz niska waga (340g z baterią) ułatwią pracę podczas codziennego stosowania. Obsługa jedną ręką za pomocą przycisków umieszczonych w górnej części kamery. Czas uruchamiania wynosi poniżej 1,5 sek. Klasa wodoszczelności IP67 oraz temperatura pracy w zakresie od -20°C do +50°C pozwala na zastosowanie  w warunkach ekstremalnych. FLIR LS-XR został wyposażony w laserowy celownik, ułatwiający obserwację podejrzanych osób i obiektów podczas całkowitej ciemności. Funkcja InstAlert pokaże najcieplejsze miejsca obserwowanych obiektów na czerwono, co pozwala na lepsze rozpoznanie żywych postaci. Zasilanie akumulatorem litowo-jonowym pozwalającym na czas pracy ok 5 godzin.