Fotopułapka TETRAO Strix 18 18Mpx 940nm - mały, niepozorny pomocnik

Nowoczesna i profesjonalna marka TETRAO wspiera powrót zagrożonego gatunku głuszca (Tetrao urogallus) z powrotem do natury. IBO PL skupia się tylko na sprawdzonych i wysokiej jakości produktach tej marki, aby jeszcze bardziej wspierać ich sprzedaż, a tym samym wspierać utrzymanie tego rzadkiego gatunku zwierząt.

Tetrao przychodzi z nowością w segmencie fotopułapek. Ten świetny model nowej kamery możesz znaleźć u nas pod nazwą Fotopułapka TETRAO Strix 18 18Mpx 940nm.

Z ręką na sercu, jakie są Twoje oczekiwania i kryteria przy wyborze fotopułapki?

Dla mnie osobiście:

- aby była jak najmniejsza i niepozorna
- aby robiła czyste zdjęcia, nie tylko w dzień, ale przede wszystkim w nocy
- aby zwierzyna się jej nie bała, nie reagowała na jej aktywność
- powinna mieć ponadstandardowy czas pracy baterii, szczególnie zimą
- powinna oferować nagrywanie wideo z dźwiękiem
- bez wysyłania MMS-ów
- uniwersalna zastosowanie w domu i w rewirze
- w przystępnej rozsądnej cenie

Dokładnie taką znalazłem tutaj: Fotopułapka TETRAO Strix 18 18Mpx 940nm


Dlaczego ta fotopułapka?

Ta fotopułapka przekonała mnie o wszystkich podanych przeze mnie kryteriach i opcjach, o których już wspomniałem. Ale dobrze, wyjaśnię punkt po punkcie:

1) jest tak mała, jak to tylko możliwe
Strix ma kolor kamuflażu leśnego i doskonale komponuje się z naturą, a jej rozmiar jest bezkonkurencyjny. 115x81x45 mm! Co więcej dodać? Moje wymaganie zostało spełnione.

2) robi czyste zdjęcia nie tylko w dzień, ale przede wszystkim w nocy
Strix posiada sensor o rozdzielczości aż 18 mpx, co bezpośrednio gwarantuje piękne i wysokiej jakości zdjęcia nie tylko w dzień, ale przede wszystkim w nocy. Pomoże w tym wysokiej jakości i mocne oświetlenie 940 nm i czujnik CMOS. Moje wymaganie zostało spełnione.

3) zwierzyna się jej nie bała, nie reagowała na jej aktywność
Jak już wspomniałem powyżej, fotopułapka dzięki kolorystyce i znikomym rozmiarom nie zwraca na siebie uwagi, a dzięki niewidocznej poświacie iluminatora możemy spokojnie obserwować zwierzynę. Moje wymaganie zostało spełnione.

4) ponadstandardowy czas pracy akumulatorów, szczególnie zimą
Przyznaję, to spełnienie mojej prośby całkowicie mnie ucieszyło i najbardziej przekonało do tego modelu. Bez baterii AA, bez 12 lub 8 baterii. Strix, jako absolutna nowość, zasilana jest 2 akumulatorami typu 18650. Moje wymaganie zostało spełnione.

5) nagrania wideo z dźwiękiem
Oprócz wysokiej jakości i ostrych zdjęć, Strix charakteryzuje się również możliwością obserwacji zwierzyny w formie filmów. Aby uzyskać jeszcze piękniejsze wrażenia, istnieje możliwość nagrywania filmów z dźwiękiem, co szczególnie doceni każdy w okresie godowym. Spełnił mi się kolejny warunek.

6) bez wysyłania MMS-ów
Strix nie ma opcji wysyłania MMS-ów, co osobiście wolę. Nie dość, że kilkakrotnie wydłuży to żywotność baterii, ponadto miło mnie zaskoczy, jeśli po kilku dniach wyjdę poobserwować zwierzynę, a jednocześnie popatrzę na zdjęcia, które zrobiła.

7) uniwersalne zastosowanie w domu i w rewirze
Strix ma port USB do bardziej uniwersalnego zastosowania. Ponieważ Strix można podłączyć do panelu słonecznego, widzę jego wielką zaletę, polegającą na możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci - patrz zdjęcie. Dlatego Strix może być używana nie tylko jako niewidzialne oko w rewirze, ale także jako strażnik mojej posesji na pustkowiu, domkach letniskowych i tym podobnych.

8) rozsądna cena
Mogę tylko polecić Strix każdemu.

Fotopułapka TETRAO Strix 18 18Mpx 940nm to bezkonkurencyjna fotopułapka dla szerokiego grona użytkowników. Dla jeszcze wydajniejszego, a przede wszystkim bezpieczniejszego użytkowania, chciałbym podkreślić możliwość zakupu różnych akcesoriów. Aby zabezpieczyć fotopułapkę, posiada można zastosować obudowę ochronną i linkę zabezpieczającą. Wspomniany wyżej panel słoneczny oraz akumulatory 18650 i kartę SD do 32 GB.

Na koniec pokaże Wam kilka zdjęć z mojej obserwacji zwierzyny:

Fotopułapkę znajdziesz tutaj: TETRAO Strix 18 18Mpx 940nm