Jak ustawić fotopułapkę?

Fotopułapki zapewniają dokładne i szczegółowe zapisy ruchów zwierzyny, ptaków i roślin. Żaden myśliwy ani inny miłośnik przyrody nie może się bez nich obejść. Zastosowanie i specyfika fotopułapek jest inna niż w przypadku standardowych kamer. Czy wiesz, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę przed ich pierwszym uruchomieniem?

Zalety fotopułapek

1. Fotopułapki to zaawansowana technologia kamer - mogą być używane w dzień, w nocy i bez nadzoru.

2. Ich czas czuwania jest określany na 3, 6 lub więcej miesięcy w trybie czuwania.

3. Pracują nawet w wymagających i ekstremalnych warunkach zewnętrznych (mróz, wiatr, deszcz), posiadają własne zasilanie i charakteryzują się niskim zużyciem energii.

4. Nagrywanie odbywa się we własnej pamięci wewnętrznej.

5. Łatwy start i przełączanie między trybami foto/wideo w ustalonych odstępach czasu.

Kryteria wyboru fotopułapki

Skoncentruj się na specyfikacjach technicznych fotopułapki:

  • kompaktowe wymiary,
  • kamuflaż w przyrodzie o każdej porze roku,
  • rozdzielczość Full HD
  • karta pamięci o pojemności co najmniej 16 GB
  • bardzo szybki start - nie może trwać dłużej niż 1,2 sekundy.

WSKAZÓWKA: W celu łatwego umieszczenia i szybkiej obsługi zalecamy wybranie fotopułapki o wymiarach max. 15x10x6 cm. W praktyce sprawdzają się też mniejsze fotopułapki. Równie ważna jest odporność na ekstremalne temperatury (od -15 do +60 ° C). Więcej o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze fotopułapki można przeczytać na blogu: Jak wybrać fotopułapkę.

Jedno ładowanie = kilka miesięcy pracy

Należy pamiętać, że w trybie czuwania fotopułapka musi być w stanie monitorować zwierzynę przez kilka miesięcy - 8 baterii alkalicznych umożliwia obserwację zwierząt nawet 2 miesiące lub dłużej.

Oczywistością są ostre zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonuje się zwykle za pomocą diod podczerwieni o zasięgu 15-20 m. Rejestrowanie i rozpoczynanie czynności zależy również od wcześniej ustawionych zmian naturalnych (fazy księżyca, wegetacja, wzrost kwiatów lub gniazdowanie ptaków). Fotopułapka zrobi również obrazy „w planie alarmowym” - będziesz musiał je posortować.

Jak ustawić fotopułapkę

Pierwszym krokiem w konfiguracji fotopułapki jest ustalenie liczby przycisków ustawień i zdefiniowanie, który z nich przenosi do menu głównego.

1. Po włożeniu baterii, karty SD i sprawdzeniu, czy jest aktywna, przestaw z pozycji OFF na TEST.

2. Wybierz język i podstawowe informacje o dacie i godzinie.

3. Przejdź do ustawień SMTP/MMS. Niektóre fotopułapki mają moduł 4G do wysyłania zdjęć lub e-maili.

4. Sprawdź, czy dane są poprawne i wybierz żądany TRYB (zdjęcie, a następnie wideo/tylko zdjęcia/tylko filmy/zdjęcia + wideo).

Frekwencja 3 klatek

Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości serię zdjęć podczas monitoringu, wybierz sekwencję 3 zdjęć pod rząd. Zaletą jest przechwytywanie podczas nagrywania ruchu, przy zmianie lub w przypadku nieoczekiwanego ataku.

W przypadku wideo nie zalecamy ustawiania sekwencji wideo na dłużej niż 1 minutę (bateria rozładowuje się szybciej).

Ustawienia odstępu czasowego PIR

PIR interval - opóźnienia między zdjęciami nie ustawiaj na mniej niż 1 minutę. Pamiętaj, aby zrobić to z fotopułapkami z modułem 4G, ponieważ wysyłanie zdjęć zwykle trwa dłużej.

PIR 1 min oznacza, że ​​po wykryciu ruchu i zrobieniu zdjęcia, kolejne ujęcie podczas wykrywania ruchu zostanie zrobione po czasie 1 minuty. Następnie fotopułapka zaczyna robić więcej zdjęć (jeśli wykryje ruch) co 1 minutę.

Aktywacja fotopułapki

Aby aktywować fotopułapkę, przełącz z pozycji TEST na OFF, a następnie w tryb ON. Zawsze czekaj, aż diody LED zaczną migać.

Fotopułapka zostanie pomyślnie aktywowana, jeśli (zwykle) biała dioda zapali się pięć razy (w instrukcji może być inaczej określone).

Przeglądanie zdjęć

Zrobione zdjęcia można oglądać bezpośrednio na monitorze fotopułapki, na komputerze, telefonie komórkowym lub na zwykłym aparacie.

Jakość zależy również od lokalizacji

Ustawienie fotopułapki i jakość obrazu są odzwierciedlane w obszarze (ostateczna lokalizacja). Upewnij się, że nie zakłócasz naturalnej fauny i flory leśnej (gniazd ptaków lub innych schronisk dla zwierząt) przez montaż fotopułapki. Możesz zamontować ją również na ogrodzeniu, drzewie, a nawet na słupie.

Przy wyborze postaw na wysoką jakość

Długą żywotność fotopułapki zapewni również właściwy wybór. Skoncentruj się na parametrach, specyfikacjach i warunkach, w których Twoja fotopułapka będzie używana.