Nęcenie dzików - wydajnie i łatwo

Zanęta jest świetną pomocą dla każdego myśliwego. Przyczynia się do zwiększonego ruchu, a zwierzyna wykazuje nią duże zainteresowanie. IBO PL importuje wyłącznie sprawdzoną przynętę wysokiej jakości od niemieckiej firmy Eurohunt. Przynęta opracowana przez profesjonalnych myśliwych ma certyfikat jakości i produkcji przyjaznej dla środowiska.

Smoła bukowa - zanęta na dziki, której nie mogą się oprzeć

Zapach smoły bukowej czuć przez kilka dni, a nawet tydzień po aplikacji. Nawet my, myśliwi, odczuwamy bardzo intensywny zapach smoły. Dziki we wszystkich grupach wiekowych używają pni drzew, które są pomalowane smołą bukową do wycierania się o nie, usuwając w ten sposób pasożyty. Nakładanie smoły bukowej jest bardzo proste, a smoła jest dostępna w różnej wielkości pojemnikach dla jeszcze łatwiejszej aplikacji. Zwierzęta przez cały rok uwielbiają drzewa pokryte smołą. Zwiększone zainteresowanie okazują latem, kiedy mają najwięcej pasożytów w sierści. Silne działanie antyseptyczne i przeciwpasożytnicze smoły bukowej, która jest znana od 1832 roku, skłoniło do wyprodukowania pierwszych środków antyseptycznych dla weterynarii.


Najlepsze miejsca do stosowania smoły bukowej są przy babrzyskach, w których dziki się chłodzą podczas upalnych letnich dni i nocy. Smołą bukową można po prostu pomalować pnie drzew, lub grubsze gałęzie, które są tuż nad ziemią. Najbardziej popularne są drzewa iglaste, ponieważ ich szorstka kora ułatwia trzymanie smoły i zapobiega szybkiemu zdrapaniu przez zwierzęta.

Drzewa, które posmarujecie smołą bukową, powinny być nią pokryte na wysokości od około 30 cm do 80 cm. Dziki często gryzą obsmarowane drzewo, co może je uszkodzić i spowodować jego wyschnięcie. Bardzo popularnym drzewem jest również dąb, który ma również bardzo szorstką korę.

IBO PL importuje wysokiej jakości smołę bukową w różnych opakowaniach. Najpopularniejsze opakowania to kanister 2,5 l i 5 l. Ich aplikacja jest prosta, wystarczy polać pień i równomiernie rozprowadzić rozlaną smołę. Podczas nakładania uważaj, aby się nie zabrudzić. Smoła wydaje bardzo intensywny zapach, ale po dokładnym umyciu ubrania i rąk zapach powinien zniknąć.

Bardzo popularnym opakowaniem jest pojemnik o pojemności 500 ml w zestawie z pędzlem, dzięki któremu smoła może być łatwo i bez brudzenia się rozprowadzona na pniu drzewa. Konsystencja smoły jest gęsta, ale bardzo łatwa do rozprowadzenia.

Innym możliwym sposobem rozprowadzania smoły bukowej jest spray. Ta aplikacja jest bardzo prosta, a smoła może dostać się do każdej szczeliny w korze drzewa. Puszka ma pojemność 500 ml.

Ostatnie opakowanie to 310 ml tuba jak na standardowe silikony budowlane. Ta aplikacja jest prosta i nie ma kontaktu z ubraniami. Ta tuba jest najtańszym wariantem smoły bukowej, ale musisz zdobyć pistolet do tub silikonowych, który umożliwia położenie smoły na drzewie.

Smoła bukowa to tania przynęta o wysokiej wydajności i długiej żywotności. Smoła na drzewie trzyma zapach 3-4 tygodnie w zależności od intensywności wycierania się zwierzyny o smołę na pniu. Smołę bukową można kupić w naszym sklepie internetowym, klikając ten link: Smoła bukowa.

Zdjęcie dzików wykonane przez fotopułapkę w pobliżu drzewa, na które nałożono smołę bukową.