Wabiki na lisy Nordik Predator zagwarantują udane polowanie

Wabiki Nordik Predator stały się najbardziej rozpowszechnionymi wabikami wśród myśliwych. Natychmiast stały się popularne również w Polsce, gdzie są stosowane przez wielu znakomitych wabiarzy.

Te nowoczesne wabiki są konstruowane przez szwedzkiego biologa i specjalistę od dziko żyjących zwierząt P-A Ahlen, dzięki temu możecie być Państwo pewni, że dźwięki te są autentyczne. Skonstruawane zostały w ten sposób, by działały nawet w najcięższych warunkach klimatycznych północy. Wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które nie zmienia swoich właściwości pod wpływem mrozu, deszczu, wilgotności. Dzięki swojej konstrukcji mają duży zasięg, przez co możecie przywabić zwierzęta ze sporych odległości. Dzięki wabikom Nordik Predator doświadczycie wielu wspaniałych oraz niepowtarzalnych chwil na polowaniu, podczas fotografowania czy obserwacji zwierząt.  

W dzisiejszym blogu będziemy omawiać najskuteczniejszych rodzaje wabików, które umożliwiają efektywne wabienie lisów. Należą do nich modele skonfigurowane, tj model PRE TUNED czyli wstępnie dostrojona wersja modelu PRO. Są one w stanie zwabić lisa z odległości 1 kilometra. Kolejnymi doskonałymi wabikami są MINI PREDATOR, CRYING BIRD, PLAIN PAIN, FOX HEAT o zasięgu do 500 metrów.

PRE TUNED - skonfigurowany na lisa

Wabik ten jest bardzo prosty w użyciu. Ma ustawione 4 podstawowe dźwięki, bardzo atrakcyjne dla lisów. Jest to świetny wabik dla początkujących.

Kniazienie zająca: Gumowy krążek należy umieścić na środkowym wycięciu, włożyć wabik do ust i dmuchnąć. Im głębiej wsuniecie wabik do ust, tym głębszy dźwięk zostanie wydany. Przesuwając gumowy krążek regulujecie dźwięk. Przeplatajcie cieńsze i grubsze dźwięki w odstępach 15-20sek., powtarzajcie co 3-4 minuty. W celu uzyskania jak najbardziej autentycznego dźwięku, otwierajcie i zamykajcie dłoń na końcu wabika. 

Piszczenie myszy lub chrabąszczy: Przesuńcie gumowy krążek na najdalsze wycięcie od korpusu wabika, przyciśnijcie zębami lub wargami membranę przed gumowym krążkiem oraz w krótkich odstępach dmuchajcie do wabika.

Krysysowe wołanie sarny (wabienie niedźwiedzi): Odbywa się w taki sam sposób jak krzyk królika lub zająca, z tym, że krążek należy przesunąć do nabliższego wycięcia w stronę korpusu i głębiej wsunąć wabik do ust. Przy wabieniu niedźwiedzi tym sposobem, należy postepować jak wyżej, intensywnie wabiąc przez co najmniej godzinę.
Uwaga! Wabik może produkować dźwięki, które przekraczają 115dB, w związku z tym producent zaleca używać zatyczki ochronne do uszu.

Pro - wabik na drapieżniki nieskonfigurowany

Wabik ten jest specjalnie skonstruowany by przywabiać drapieżniki. Jest bardzo prosty w użyciu, wyprodukujecie nim szeroką gamę dźwięków, które są słyszalne z dużej odległości. Piszczenie myszy lub chrabąszczy: Przesuńcie gumowy krążek na najdalszą część od korpusu wabika, przyciśnijcie zębami lub wargami wabik na końcu języka i dmuchajcie w krótkich odstępach czasu.

Kniazienie zająca:  Wsuńcie wabik do ust, przyciśnijcie ustami lub zębami. Im głębiej wsuniecie wabik do ust, tym głębszy dźwięk zostanie wydany. Przesuwając gumowy krążek regulujecie dźwięk. Przeplatajcie cieńsze i grubsze dźwięki w odstępach 15-20sek., powtarzajcie co 3-4 minuty. W celu uzyskania jak najbardziej autentycznego dźwięku, otwierajcie i zamykajcie dłoń na końcu wabika. 

Krysysowe wołanie sarny (wabienie niedźwiedzi): Odbywa się w taki sam sposób jak krzyk królika lub zająca, z tym, że krążek należy przesunąć do nabliższego wycięcia w stronę korpusu i głębiej wsunąć wabik do ust. Przy wabieniu niedźwiedzi tym sposobem, należy postepować jak wyżej, intensywnie wabiąc przez co najmniej godzinę.

MINI PREDATOR – wabik na małe drapieżniki

Wabik ten jest zaprojektowany do wydawania dźwięków myszy, lub piszczenia chrabąszczy, jak również krzyku zajacy. Jest mniejszym wydaniem Nordic Predator, z mniejszą membraną oraz cieńszym dźwiękiem. Bardzo prosty w użyciu, bardzo łatwo wytworzy dźwięki kliku różnych zwierząt. Piszczenie myszy: należy dosunąć gumowy krążek do końca membrany i dmuchać w krótkich odstępach.

Kniazienie zająca: Wsuńcie wabik do ust, przyciśnijcie ustami lub zębami. Im głębiej wsuniecie wabik do ust, tym głębszy dźwięk zostanie wydany. Przesuwając gumowy krążek regulujecie dźwięk. Przeplatajcie cieńsze i grubsze dźwięki w odstępach 15-20sek., powtarzajcie co każde 2-4 minuty. W celu uzyskania jak najbardziej autentycznego dźwięku, otwierajcie i zamykajcie dłoń na końcu wabika.

.

CRYING BIRD – płaczący ptak - wabik na lisy i inne drapieżniki

Wabik ten jest zaprojektowany tak, aby imitował dźwięki wydawane przez ptaki w sytuacji kryzysowej. Dźwięki te są bardzo przydatne do wabienia lisów oraz innych drapieżników, również w lecie.

Do naśladowania krzyku ptaków w sytuacji kryzysowej, dmuchnijcie krótko oraz intensywnie, krótkie trrr trrr trrr do wabika. Jeśli chcecie naśladować dźwięk wydawany przez małe ptaki, dmuchajcie delikatniej, wykorzystując również wdech. Przy krótkim i stabilnym przelocie powietrza otrzymacie bardzo realny dźwięk krzyczącego królika.
Wabicie przez 15-30 sekund, powtarzając co 2-3 minuty.

Wabik NORDIK PLAIN PAIN na drapieżniki – płaski

Nowy genialny wabik, skuteczny i bardzo prosty w użyciu. Wabik Nordik Plain Pain to wabik dźwiekowy do ust, łatwy w użyciu, bez konieczności używania rąk. Dzięki temu nie ogranicza myśliwego podczas manipulacji z bronią podczas intensywnego polowania. Unikalna konstrukcja membrany tego wabika pozwala na uzyskanie odgłosów bólu i agoni rannych zwierząt. Poprzez zaciśnięcie zębami oznaczonych miejsc, uzyskujemy pełną gamę dźwieków, które są spotykane w naturalnych warunkach. Membrana z jednej strony jest szersza, z drugiej węższa, w zależności od strony dmuchania uzyskujemy porządany dźwięk.
Czołowa strona membrany oscyluje, zwiększając agonię dźwięku wabienia. Dmuchanie przez szerszą stronę membrany pozwala na uzyskanie głębszego dźwięku, w odróżnieniu do strony węższej.
Wabik ma 3 zaciski na każdej stronie. Po zaciśnięciu środka wydobędzie się popularny dźwięk agonii, przesuwając się po zaciskach modulujemy barwę dźwięku odpowiednio do warunków, a głośność zmieniamy poprzez siłę dmuchania. Proponowane odstępy wabienia: Długi i krótki dźwięk w odstępach 15–25 sekund, powtarzany co 3–4 minuty. W terenie otwartym zalecamy stosować krótsze przerwy.

FOX HEAT – Wabik na lisa - Rujna liszka

Nordik Fox to nowy, unikalny wabik przeznaczony do wabienia lisów w okresie godowym, podczas poszukiwania partnera. Niektóre lisy odpowiedzą na wabienie, inne mogą przyjść po cichu. Nordik Predator w ten sposób uzupełnił gamę wabików w kolejny model na drapieżniki, pozwalający na imitowanie naturalnego dźwięku, zapewniajacego skuteczne wabienie.

Sposób wabienia:
1. Zakryć dziurkę na dźwiękowej komorze palcem wskazującym i trzy razy lekko dmuchnąć w wabik "trr" (trr, trr, trr), przerwa 10 sekund, następnie (trr, trr, trr), przerwa 10 sekund, następnie (trr, trr, trr). Powtarzać co 5–10 minut przy czekaniu 30-40 minutowym.
2. Zakryć dziurkę na dźwiękowej komorze palcem wskazującym i czterokrotnie lekko dmuchnąć, kończąc dłuższym dmuchnięciem na ok. 3 sekundy, podnosząc palec nad otworem i modulując w ten sposób dźwięk przypominający naturalne odgłosy (ju-ju-ju-ju-jullllliiiiii). Przerwa 10 sekund, następnie powtórzyć co 5–10 minut przy czekaniu 30-40 minutowym