Byliśmy z wizytą w firmie Swarovski

W dniach 7-8.11.2019 nasza firma uczestniczyła w szkoleniach w zakładzie produkcyjnym Swarovski. Podróż na miejsce nie była krótka, zajęła prawie 6 godzin. Tak więc opuściliśmy Kraków o 4 rano. Powitanie i lekki lunch zostały przygotowane o godzinie 12.00.

Potem zaczął się trening. Szkolenie było bardzo interesujące, dowiedzieliśmy się, że początek firmy datuje się na 1882 rok w Jabloncu w Czechach. Tutaj Daniel Swarovski wynalazł i skonstruował pierwszą maszynę do szlifowania.

Tak więc on i jego trzej synowie zbudowali firmę. Dziś Swarovski jest kontrolowany przez 5. generację, a firmą zarządza rada rodzinna. Swarovski składa się z 3 działów: CRYSTAL, OPTIK i TYROLIT. Zatrudnia obecnie 31 000 osób, a w 2015 roku osiągnął obrót w wysokości 3,37 miliarda euro. Działem optyki, który oczywiście najbardziej nas interesuje, zarządza pani Carin-Schiesl-Swarovski. Cała produkcja optyki odbywa się tylko w Absam w Austrii. Po szczegółowej prezentacji firmy, odbyliśmy wycieczkę. W naprawdę wielkim biegu zobaczyliśmy tzw. centrum praktyk, które przygotowuje studentów do pracy bezpośrednio w Swarovski.

Centrum produkcyjne, w którym zapoznaliśmy się z pracowitością i precyzją lokalnych pracowników, od obróbki szkła, montażu elektroniki, po szczegółowy montaż produktów Swarovski. Po tym pokazie odbyły się zawody strzeleckie z optyką Swarovski. W tym konkursie Firma IBO zajęła 3 miejsce. Następnie odbyła się naprawdę wspaniała kolacja w lokalnym zamku, w którym podano wieczerzę. 

Drugi dzień szkolenia. Ten dzień był poświęcony nowościom, a mianowicie lunetom Z8i i lornetkom EL Range. Testy odbyły się ponownie w tunelu należącym do sali treningowej. Po zapoznaniu się ze sprzętem instruktorzy pokazali nam nową aplikację na stronie internetowej. Całość poświęcona jest programom balistycznym i dostosowaniu optyki do strzelania sportowego i dalekiego zasięgu. Po bardzo interesującym szkoleniu, wróciliśmy do domu późnym wieczorem. Bardzo się cieszymy, że ukończyliśmy profesjonalne szkolenie zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. Z przyjemnością podzielimy się z Wami naszymi nowymi doświadczeniami w naszych sklepach.

Zespół IBO PL czeka na Twoją wizytę.