Nowości FISKARS

Firma FISKARS istnieje oraz produkuje narzędzia od roku 1649. FISKARS jest jednym z najstarszych producentów na świecie. W czasie, gdy powstawały huty w FISKARS Finlandia należała do Szwecji, która była jednym z największych producentów stali w Europie. Duński biznesmen, Peter Thorwösteovi dostał od szwedzkiej królowej w 1649 roku przywileje, co pozwoliło mu produkować wyroby z kutego żelaza. Następnie założył w małej wiosce Fiskars w zachodniej Finlandii jedną z pierwszych hut. Jego firma szybko stała się znana z produktów wysokiej jakości ze stali nierdzewnej. Dziś firma Fiskars to międzynarodowa firma, koncentrująca się na potrzebach klientów w zakresie narzędzi ogrodniczych, artykułów gospodarstwa domowego lub outdooru. W 2019 roku Fiskars obchodził swoje 370-lecie.


IBO PL jest przedstawicielem i importerem produktów marki FISKARS, cały czas poszerzając asortyment, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.


Skrobaczki do lodu SnowXpert i Solid

Nowe skrobaczki SnowXpert to nowa jakość, estetyczne wykonanie oraz skrobaczka z miotełką. Skrobak jest wymienny, ma też dodatkowe pióra wycieraczki przedniej i tylnej. Ostrze jest elastyczne i nie powoduje uszkodzenia warstwy ochronnej szyb samochodowych, co potwierdzono w testach. Silikonowe ukończenia nie powodują zadrapania. Ergonomiczny design oraz nowoczesny i lekki materiał dostosowuje się do krzywizny szyby. 

Druga nowa skrobaczka - SOLID ma podwójne, elastyczne ostrza, które dostosowują się dobrze do zakrzywionego szkła i dokładnie oczyszczają powierzchnię. Ostrze jest elastyczne i nie powoduje uszkodzenia warstwy ochronnej szyb samochodowych, co potwierdzono w testach Saint Gobain. Skrobaczka SOLID jest wykonana z lekkiego materiału, jest ergonomiczna i estetyczna.

Łopatki do samochodów SnowXpert Solid

Obie łopaty są lekkie i wytrzymałe, zastosowano tu materiały FiberComp. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom są łatwe do przechowywania w samochodzie. Lopaty posiadają ergonomicznie ukształtowany uchwyt. Różnica między nimi (Solid i SnowXpert) polega na tym, iż w SnowXpert zastosowano ostrze ze stali nierdzewnej.

Nowa seria siekier FISKARS

Nowe siekiery to mniej wysiłku oraz lżejsza praca. Dlatego nasze siekiery 4. generacji są uderzająco lepsze od innych. Oferujemy teraz szerszy i lepszy wybór niż kiedykolwiek. Zaczniemy od najmniejszych siekier FISKARS

Kempingowa siekiera ciesielska  X5 XXS
Idealna na camping. Niewielki rozmiar umożliwia noszenie na pasku, może zastąpić nóż podczas wyprawy trekkingowej. W zestawie futerał.

Siekiera kempingowa ciesielska  X7 – XS
Do obróbki i przygotowywania drewna na opał. Poręczna, lekka, idealna na camping.

Siekiera ciesielska X10 – S
Do wszelkich prac ciesielskich i leśnych. Idealne narzędzie do drobnych prac budowlanych i porządkowych wokół domu.

Siekiera rozłupująca X11 - mała (S)
Przeznaczona do małych pieńków o średnicy < 20 cm. Może być używana jedną ręką. Idealna do rozłupywania drewna na podpałkę. Stanowi doskonałe uzupełnienie do większych siekier X21 i X25.

Siekiera rozłupująca X17 - średnia (M)
Przeznaczona do średniej wielkości pieńków o średnicy > 20 cm. Poręczna, idealna do rozłupywania mniejszych ilości świeżego drewna lub do okazjonalnego użytku.

Siekiera rozłupująca X21 - duża (L)
Nowy model perfekcyjnie zbalansowany pod względem ciężaru i długości. Przeznaczona do rozłupywania średniej wielkości pieńków o średnicy 20-30 cm. Idealna do różnorodnych zadań. Może rozłupywać także większe pieńki o średnicy > 30 cm.

Siekiera rozłupująca X25 - bardzo duża (XL)
Do rozłupywania dużych pni o średnicy > 30 cm. Najczęściej wybierany model. Wytrzymałe ostrze daje możliwość rozłupywania nawet bardzo dużych pni. Efektywne wykorzystanie wymaga pewnej wprawy.

Siekiera rozłupująca X27 - bardzo duża (XXL)
Do rozłupywania bardzo dużych pni o średnicy > 30 cm. Bardzo wytrzymały model o najdłuższym trzonku gwarantuje maksymalną siłę uderzenia. Wraz z modelem X21 lub X25 doskonale poradzi sobie z największymi pniami i kłodami.

Przedstawiamy nowe serie noży Functional Form+, Norr a Royal

Noże Functional Form+
Nasza rodzina noży i akcesoriów do cięcia Functional Form+ nie ma sobie równych. Innowacyjne wzornictwo łączy funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Cięcie, szatkowanie i porcjowanie staje się niemal równie przyjemne, co jego smakowanie. Łatwe w użyciu, czyszczeniu i przechowywaniu.
Nasze noże Functional Form stworzyliśmy po to, aby przygotowywanie posiłków było prawdziwą przyjemnością. Ergonomiczna rękojeść z powłoką Softgrip umożliwia cięcie i krojenie pod dowolnym kątem. Różnorodność linii sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni do swoich potrzeb nóż. Aby nasze noże zawsze pozostawały ostre, Fiskars zaprojektował ostrzałkę do noży Roll-Sharp. Wygodna w użyciu, gwarantuje idealne ostrzenie wszystkich rodzajów noży Fiskars. Dla pasjonatów gotowania proponujemy deskę do krojenia z wymiennymi nakładkami. Dzięki temu w tym samym czasie możemy kroić warzywa, mięso, ryby, zachowując higienę przygotowywania posiłków.

Noże NORR
Do szerokiej gamy Fiskars zostały dodane nowe noże serii NORR. Ostrza NORR są inspirowane tradycyjną kuchnią skandynawską i kulturą. Noże te wykonane są z najwyższej jakości materiałów ekologicznych. Ostrza noży wykonane są z wysokiej jakości niemieckiej stali o optymalnej twardości, co gwarantuje długą żywotność. Uchwyty noży są bardzo wygodne i zapewniają wygodny i ergonomiczny chwyt. Wykonane z drewna Kebon (Certyfikowane w Norwegii). Co ciekawe, drewno Kebon jest specjalną odmianą klonu norweskiego o zwiększonej twardości i jest jeszcze twardsze niż teak, o około 40%. Seria noży NORR oferuje nóż kucharski, do obierania, nóż do ciast i chleba, do szatkowania, śniadaniowy i nóż Santoku. Dostępne są również zestawy noży - dwa lub trzy, które mogą zachwycić Twoich bliskich jako podarunek.

Noże ROYAL
Na zakończenie przedstawimy nowe noże Royal. Te noże z niesamowitym, nowoczesnym wzornictwem i najbardziej zaawansowanym ostrzem tnącym, należy ostrzyć na tarczy szlifierskiej. Najwyższa jakość niemieckiej stali nierdzewnej. Seria królewska w powłoce z tworzywa sztucznego zapewnia komfortowy uchwyt, jest ergonomiczna, wykonana ze stali nierdzewnej, z ochronną wypustką na palce. Ta seria jest w dwóch rozmiarach, nóż do cięcia, duży nóż do chleba, do obierania, nóż śniadaniowy i Santoku. Seria ROYAL podobnie również jak NORR i FUNCTIONAL FORM+ dostępna jest jako zestawy noży - zestaw dwóch noży oraz zestaw trzech noży, które mogą zachwycić Twoich bliskich jako podarunek.