Na konferencję i w góry

W teren chodzę z plecakiem lub torbą na piersi, ale zdarza się, że ktoś wybiera się w dalekie podróże samochodem lub samolotem i potrzebuje innego rodzaju bagażu podręcznego. Jeśli tak jak mnie nie pasują Ci klasyczne walizki, możesz sięgnąć po myśliwski model podróżnej torby TETRAO Green.

Ze względu na swoją konstrukcję torba TETRAO Green znajduje się na pograniczu torby sportowej i torby podróżnej. Przy wymiarach 53 x 25 x 30 cm może poszczycić się czterdziestolitrową pojemnością i już na pierwszy rzut oka zachwyca swoim naturalnym wyglądem – jest wykonana z zielonej sztucznej skóry, której dopełnieniem jest brązowa naszywka z logo TETRAO.

Łatwo dostępne przegrody

Dzięki aksamitnej powierzchni materiał poliestrowy jest przyjemny w dotyku, ale szczególnie docenisz jego hydrofobowość i odporność na przetarcia czy rozdarcia. Aby nie trzeba było martwić się o postawienie walizki na mokrej lub brudnej powierzchni, posiada cztery czarne plastikowe nóżki w kształcie "kapelusików" przykręcane od spodu, które dodatkowo zapobiegają przesuwaniu się torby np. w bagażniku swojego samochodu.

Dostęp do wnętrza zabezpieczony jest czarnymi zamkami, słynącej z solidności japońskiej marki YKK. Suwaki są zakończone długą tekstylną pętlą, dzięki czemu możesz obsługiwać je nawet w rękawiczkach. Do komory głównej możesz dostać się od góry - po rozpięciu zamka wystarczy odchylić górną pokrywę. Na dole znajdziesz wyjmowaną prostokątną matę o wymiarach 20 x 46 cm, która jest wykonana z materiałów nadających się do recyklingu i służy jako usztywnienie i wzmocnienie dla mniej wypełnionego bagażu. W środku bez problemu przechowasz np. ubranie na kilkudniowy pobyt lub broń długą z odłączoną lufą oraz wszystkie niezbędne akcesoria.

Na końcach torby znajdują się jeszcze dwie kieszenie - jedna zamykana na zamek oraz druga wykonana z siatki, służąca do przechowywania mniejszych przedmiotów, które trzeba mieć na widoku, pod ręką. Dzięki krawędziom z elastycznej gumy nic nie wypada z siatki, można się do niej dostać w ciągu sekundy, po prostu wkładając rękę. Ostatnia kieszeń biegnie przez całą długość jednego z boków torby i jest idealnym miejscem do przechowywania butelki, krótkofalówki, narzędzi czy np. naboi.

Stylowy i praktyczny partner

Do przenoszenia bagażu służą nylonowe paski o szerokości 4 cm, które można połączyć rzepem w jeden pasek, rękojeść jest wyściełana sztuczną skórą. Kolejną opcją noszenia jest przerzucenie torby TETRAO Green przez ramię za pomocą regulowanego paska, również z przedłużoną częścią, dzięki czemu pasek nie będzie Cię uciskać ani przeszkadzać.

Z torbą myśliwską Tetrao byłem na kilku wyjazdach urlopowych i wyjazdach służbowych, była ze mną zarówno w hotelach, jak i w plenerze. Mimo kilkukrotnego zamoczenia przechowywane rzeczy nie przemokły - mimo to polecam od czasu do czasu profilaktycznie spryskać ją środkiem impregnującym TETRAO, który przeznaczony jest do tekstyliów oraz skóry naturalnej i sztucznej. Przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnikiem przez około 10 sekund, a następnie spryskać oczyszczoną powierzchnię z odległości 15-20 cm, aż będzie wyglądała na mokrą. Najlepiej pozostawić impregnację do wyschnięcia na 12-24 godziny, co zapewni najdłuższą ochronę. W nagłych wypadkach możesz wyruszyć w drogę z zaimpregnowana TETRAO Green w zaledwie 60 minut.

Jakość wykonania oceniam na wysokim poziomie, jak dotąd nie zauważyłem ani jednego przetarcia, postrzępionego miejsca czy rozerwanych szwów. Dzięki praktycznie podzielonym przegrodom szybko znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, bez konieczności wykładania zawartości. Jedynym minusem jest niepotrzebnie subtelny mechanizm zamykania karabińczyków pasa naramiennego, który przez przypadek otworzył się dwukrotnie.

Choć TETRAO nie wnosi właściwie nic rewolucyjnego pod względem wzorniczym, to działa niezawodnie, a swoim wyglądem przykuwa zasłużoną uwagę. Torba ta na pewno stanie się stylowym towarzyszem na międzynarodowej konferencji czy targach, a także podczas wizyty na strzelnicy czy pobytu w schronisku górskim. Jeśli zabierasz ze sobą więcej w podróż, możesz wybrać większą wersję torby myśliwskiej o wymiarach 70 x 30 x 35 cm i pojemności 60 l, która kosztuje 97 zł więcej.

Autor blogu: Miroslav Mašek, czasopismo Przeżyć

Wysokiej jakości torbę podróżną oraz wiele innych znajdziesz tutaj: Plecaki myśliwskie TETRAO