Czy masz przygotowane drewno na zimę?

Przygotuj drewno już teraz. Szybko i bez wysiłku…

Lato się skończyło, dlatego musimy zacząć powoli przygotowywać drewno na zimę. Jeśli palisz drewnem w kotłach, piecach lub kominkach, z pewnością docenisz wielką pomoc w postaci łuparek do drewna. Na tym blogu możesz przeczytać nie tylko o łuparkach do drewna firmy Villager, ale także o wysokiej jakości toporach od Fiskars i Hultafors.

Ręcznie kute narzędzia KRUMPHOLZ z tradycją od 1799 r.

Krumpholz to niemiecka marka, która od 1799 roku produkuje ręcznie kute narzędzia wysokiej jakości. Jest to rodzinna firma z długą tradycją, odziedziczoną z tajemnicami produkcyjnymi i całym know-how z pokolenia na pokolenie. Produkcja obejmuje bardzo szeroką gamę produktów z sektora leśnego, budowlanego i ogrodniczego. Krumpholz oferuje wysokiej jakości narzędzia leśne i ogrodowe. Klasyczne, specjalne, leśne, rozłupujące, kliny, narzędzia do obróbki drewna, siekiery, motyki leśne, zbieracze, piłki, kute narzędzia rolnicze, narzędzia ogrodowe, narzędzia bonsai i wiele innych wysokiej jakości narzędzi kutych.

Siekiery FISKARS

Kolejna generacja siekier rozłupujących Fiskars pokazuje nam prawdziwy rozwój narzędzi rzemieślniczych, które są zaprojektowane do dzielenia nawet najgrubszych wałków za pomocą jednego uderzenia. Specjalna geometria ostrza i jego wykończenie, które zostało uzupełnione lekką, solidną, idelanie wyważoną głowicą.

Główne zalety siekier FISKARS

- Kąt ostrza 35°,

- Idealnie wyważenie głowicy i trzonka zapewnia bezpieczną, wygodną i wydajną pracę,

- Solidna i bardzo lekka siekiera wykonana z materiału FiberComp redukuje zmęczenie podczas pracy. Ponadto sprawia, że siekiera jest praktycznie niezniszczalna,

- Optymalna konstrukcja górnej części trzonka zmniejsza wstrząsy i zapewnia mocny i wygodny chwyt,

- Siekiery są dostarczane z plastikowym futerałem na ostrze do łatwego przechowywania i transportu siekiery.

Wideo: technika bezpiecznego łupania

Fiskars oferuje siekiery uniwersalne i łupaki. Do modeli uniwersalnych należą X5 – XXS (<3-10 cm), X7 – XS (<3-10 cm) oraz X10 – S (<3-10 cm). Łupaki: X11 – S (10-20 cm), X17 – M (20-30 cm), X21 – L (20-30 cm), X25 – XL ( >30 cm), X27 – XXL (>30 cm).

Wszechstronne siekiery są idealnym wyborem do różnych opcji obróbki drewna: rąbania, stolarki i cięcia. Cienkie i szerokie ostrze uniwersalnej siekiery zapewnia łatwe i czyste łupanie świeżego, żywicznego drewna (sosna lub świerk).

Łupaki są wyposażone w unikalne ostrze łupiące z łatwością wbijające się w drewno, które następnie jest rozszczepiane tak, jak podczas stosowania klina.

IBO PL jest autoryzowanym sprzedawcą narzędzi ogrodniczych i artykułów gospodarstwa domowego FISKARS na terenie Polski

Łuparka do drewna VILLAGER

Masz problemy z kręgosłupem lub chcesz uniknąć tego nieprzyjemnego bólu podczas łupania drewna? Idealnym rozwiązaniem jest łuparka do drewna. Ten wspaniały asystent zapewni ci zapasy drewna szybko i w wystarczających ilościach - o idealnych wymiarach i bez wysiłku. Pozbądź się niepotrzebnego cierpienia.

- 3 lata gwarancji

- Doskonały stosunek ceny do jakości

- Wysoka jakość

- Gwarantowana długa żywotność urządzeń

- Dostępność części zamiennych i profesjonalny serwis

Łuparka pozioma VILLAGER HLS 55 T

Jest to mocna, łatwa w obsłudze łuparka do drewna, idealna dla miłośników kominków. Dzięki mocy wejściowej 2200 W i sile nacisku 5t, z łatwością dzieli kłody o długości do 52 centymetrów i maksymalnej średnicy wynoszącej 25 centymetrów.

Łuparka pionowa VILLAGER LS 12 T

Ten model jest największym i najmocniejszym urządzeniem łupiącym drewno firmy Villager. Wysokiej jakości łuparka do drewna o solidnej konstrukcji zaprojektowana do szybkiego, dokładnego i całkowicie bezpiecznego łupania drewna. Solidne łuparki do drewna VILLAGER są wyposażone w wysokiej jakości układ hydrauliczny zapewniający większą wydajność. Ponadto system ten zapewnia ciągłą pracę bez przegrzania się.

LS 12 T jest napędzana jednofazowym silnikiem elektrycznym o mocy 4000 W. Oferuje siłę nacisku do 12 ton, co ułatwia dzielenie kłód o długości od 56 do 104 centymetrów i maksymalnej średnicy 30 centymetrów. Łuparka ma praktyczne koła, które znacznie ułatwiają transport maszyny np.: do schowka.

Pozostałe modele:

VILLAGER LS 7 T.

- Silnik: jednofazowy, elektryczny

- Pobór mocy: 3000W.

- Siła nacisku: 7t

- Długość wałka: 10–55 cm

- Max. średnica wałka: 30 cm

- Prosty klin

VILLAGER VLS 8T 55

- Silnik: jednofazowy, elektryczny

- Pobór mocy: 3000W.

- Siła łupania: 8t

- Długość wałka: 55 cm

- Max. średnica wałka: 40 cm

- Prosty klin

Wideo: Łuparki VILLAGER w akcji

IBO PL sp. z o.o. jest wyłącznym importerem maszyn i narzędzi VILLAGER

Siekiery HULTAFORS

Hultafors oferuje wysokiej jakości ręcznie kute siekiery wykonane ze szwedzkiej stali w kuźni Hults Bruk w Östergötland w Szwecji.

Produkty są opracowywane we współpracy z profesjonalnymi rzemieślnikami i spełniają wszystkie ich kryteria. Rzemieślnicy są nawet zaangażowani w testowanie produktów. Nowy produkt jest gotowy tylko wtedy, gdy wszyscy są z niego zadowoleni. W ten sposób HULTAFORS zapewnia, że narzędzie jest naprawdę funkcjonalne i ułatwia pracę. Historia tej marki sięga 1883 roku, kiedy to Pan KARL-HILMER JOHANSSON KOLLEN wynalazł miarę składaną, która jest obecnie znana na całym świecie. Od tego czasu minęło ponad 136 lat i do dziś opracowano i wyprodukowano różne narzędzia o wysokiej jakości, na których można polegać.