Jakich narzędzi nie należy pominąć w swoim warsztacie?

Na narzędzia najlepszy będzie warsztat w pobliżu domu np. domek ogrodowy. Ten rodzaj sprzętu ze względów praktycznych nie powinien być przechowywany w domu. Urządzenia robocze powinny mieć swoje suche miejsce, umożliwiające komfortową pracę w spokoju. Żony również docenią tę inicjatywę, gdy narzędzia nie będą się walały po domu.

Podstawowe wyposażenie każdego majsterkowicza

Każdy warsztat zawiera dość dużą liczbę narzędzi. Podstawowe wyposażenie to kombinerki, śrubokręty, gwoździe, kołki, taśmy, wiertarki, szczypce, sznury, kleje do różnych materiałów, piły, siekiery, noże, młotki i inne. Te rzeczy spotkamy w każdym warsztacie, przydatne aby naprawić coś w domu czy ogrodzie.

Ostre narzędzie dla mężczyzny

Zarówno leśnicy, myśliwi, wędkarze, jak również domowi majsterkowicze, powinni posiadać dobry nóż, czy też raczej - zestaw noży. Nie będziemy opisywać wszystkich rodzajów noży, ponieważ to temat rzeka. Podczas wyboru należy odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego będzie nam potrzebny dany rodzaj noża? Jeśli mamy nóż ze stałym ostrzem i idziemy z nim do lasu, to dobrze jest się wyposażyć w odpowiedni futerał. Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu.

Bardzo dobrym pomocnikiem jest nóż składany. Posiada blokadę w rączce i jest wielofunkcyjny. W jednym miejscu mamy nóż, piłę, szczypce, nożyczki, oraz otwieracz. Będziemy używać go na łonie natury, ale tylko do prostszych zadań. W przypadku materiałów trudniejszych w obróbce, przydatny okaże się nóż ze stałym ostrzem. tzw. Full-Tang, którym możemy ciąć różnego rodzaju materiały.

Z biegiem czasu, nawet najlepszy nóż się stępi. Tępy nóż jest bezużyteczny, tak więc trzeba go naostrzyć. Do naostrzenia wystarczy ostrzałka lub osełka ręczna albo szlifierka elektryczna. Doświadczeni mistrzowie w utrzymaniu noża korzystają z kamieni szlifierskich, które przed użyciem namoczone są w wodzie. Innym rozwiązaniem jest osełka diamentowa.

Bez siekery ani na krok

Topór kiedyś służył jako broń, ale teraz za pomocą siekiery można zrobić naprawdę wiele. Jest to dobry pomocnik dla leśników, stolarzy, ogrodników czy straży pożarnej. W wielu przypadkach zastąpi piłę łańcuchową, jest nadal użyteczna, mimo obecności nowoczesnych narzędzi. Przyda się każdemu prawdziwemu mężczyźnie w wielu sytuacjach.

Ręcznie kuta siekiera pomoże przy obcinaniu gałęzi lub ścinaniu drzewa. Siekiera drwala z przeznaczeniem do łupania, dzięki odpowiedniemu kształtu, pomoże w rozłupywaniu pieńków na mniejsze polana. Dla majsterkowiczów przyda się siekiera z wcięciem do wyciągania gwoździ. Ważne jest, aby siekiera miała dobrą jakość. Nie należy sugerować się tylko ceną, ale również marką, a co za tym idzie solidnością i jakością wykonania.

Przydatne akcesoria leśne

Mniejsze narzędzia leśne to capiny, kleszcze do obracania pnia, taśmy do mierzenia, przedłużacze, zestawy do wymiany oleju, akcesoria ochronne (rękawice, kaski, słuchawki). Wszystkie wymienione produkty oraz pozostałe kompletne akcesoria, znajdą Państwo na IBO PL. Oferujemy produkty markowe, które które nigdy nie zawiodą użytkownika. Produkty IBO pozwolą na kompletne wyposażenie każdego warsztatu domowego i profesjonalnego.

Narzędzia ogrodnicze i leśne