Jakie są zalety pracy z kultywatorami i glebogryzarkami w ogrodzie?

Jakie są zalety pracy z kultywatorami i glebogryzarkami w ogrodzie?

Coroczne wykonywanie wiosennych prac w ogrodzie owocuje, mimo że jest czasochłonne. Rozpocznij nowy sezon z kultywatorami i glebogryzarkami, które szybko i skutecznie napowietrzają glebę. Zapomnij o klasycznych motykach lub innych ręcznych narzędziach. Dowiedz się, jak uprościć i skrócić długotrwałą pracę w ogrodzie.

Kultywatory kontra glebogryzarki

Największą zaletą obu nowoczesnych pomocników jest sposób, w jaki spulchniają glebę. Odwracają i mieszają ją nożami lub ostrzami.

Wyposażenie sprzętu jest praktycznie identyczne, różnice widać tylko w ich funkcjonalności, co znajduje odzwierciedlenie w różnych pracach. Kultywatory pozwalają na większą i głębszą orkę, glebogryzarki natomiast są zwykle tańsze.

Złoty środek między ciągnikiem, a ręcznym kopaniem

Praca kultywatorów (glebogryzarek) nie zaczyna się i jednocześnie nie kończy tylko na dokładnej orce gleby.

Zasiane nasiona wymagają stałego przyjmowania składników odżywczych i odpowiedniego nawożenia dla zdrowego wzrostu. Wirujące ostrza nie tylko „mieszają” je w głębsze warstwy, ale też równocześnie usuwają chwasty.

Jeśli masz dużą powierzchnię ziemi, ale jednocześnie nie możesz posiadać traktora, kultywator jest właściwym wyborem dla Ciebie.

WSKAZÓWKA: Kultywator VILLAGER VTB 852 jest jednym z naszych najlepiej sprzedających się modeli. Ma trzy biegi, regulowany uchwyt, super wydajność, niską wagę i długą żywotność.

Aktor Ivan TULI Vojtek z kultywatorem VILLAGER VTB 852

2 radła są idealne

Optymalna głębokość uprawy zależy nie tylko od szerokości roboczej i średnicy noży, ale także od właściwości i wilgotności gleby. Zalecamy, aby Twój kultywator miał co najmniej dwa radła. Szerokość robocza sięga wtedy nawet 40 centymetrów.

Wszechstronny pomocnik

Kultywator (glebogryzarkę) docenisz, jeśli:

- Masz mniejszy lub większy ogród i chcesz zaoszczędzić dużo czasu

- trzeba dogłębnie uprawiać glebę,

- chcesz zmodyfikować podłoże powierzchniowe,

- skupiasz się na oraniu całych obszarów, jak również kępek trawy i chwastów,

- musisz zastosować nawóz do gleby.

Pracuj z kultywatorem bezpiecznie i wydajnie

Praca z kultywatorami elektrycznymi zależy od ich podstawowego ruchu - prostego i do przodu. Twoim zadaniem jest uniemożliwić mu szybką i płytką pracę. Aby wkopać się jak najgłębiej w ziemię, musisz dłużej trzymać go w jednym miejscu.

Nie zatrzymasz kultywatorów spalinowych rękami. Za ostrzami mają kolce, które służą jako hamulec. Kultywator ciągnie za sobą pionową belkę. W zależności od tego, jak pchasz lub zwalniasz kierownicę, zależy również na prędkości maszyny i głębokość luzowania.

Koła łopatkowe są idealnym akcesorium do przeorania grządek.

Nie lekceważ ochronnej odzieży i akcesoriów

Praca z kultywatorem jest tak samo ryzykowna, jak z każdą inną maszyną. Ważne jest, aby założyć solidne obuwie robocze, funkcjonalną odzież, a także rękawice i okulary ochronne.

Przed rozpoczęciem usuń wszelkie stałe przeszkody, które mogłyby dostać się do ostrzy z obszaru roboczego. Niezastosowanie się do tego zalecenia zwiększa ryzyko obrażeń i uszkodzenia maszyny. Uważaj na kamienie, (ukryte) kable, rury i inne przedmioty w przestrzeni, które w kilka sekund po odbiciu zostałyby wyrzucone na dziesiątki metrów.

Urządzenie należy sprawdzić dopiero po odłączeniu przewodów

Przed sprawdzeniem ostrzy kultywatora upewnij się, że kable zasilające są poza ich zasięgiem.

Jeśli chcesz usunąć splątane korzenie, przewody lub kable, nie sięgaj w to miejsce, dopóki nie upewnisz się, że maszyna nie uruchomi się spontanicznie. Odłącz wszystkie kable i ewentualnie wtyczki. W niektórych przypadkach będziesz musiał również wyjąć akumulator z kultywatora.

Z kultywatorem bez mandatu

Czy masz więcej ziemi, którą musisz uprawiać przed sezonem? Jeśli również musisz jechać po drodze z kultywatorem, konieczne jest zaopatrzenie się w maszynę z homologacją. Musisz mieć prawo jazdy, ważne świadectwo techniczne i opłacone obowiązkowe ubezpieczenie.

Efektywne rowkowanie już dzisiaj

Kultywatory i glebogryzarki staną się Twoim codziennym pomocnikiem w ogrodzie. W jednej maszynie otrzymujesz wielofunkcyjne narzędzia ogrodnicze, które niezawodnie i szybko spulchniają i napowietrzają glebę. Nie zapomnij o akcesoriach, które jeszcze bardziej ułatwią pracę kultywatorem.