Koniec z nieprzyjemnymi wizytami gryzoni w Twoim domu

Czeska firma Format to przedsiębiorstwo z 30-letnią tradycją, która od początku swojego powstania koncentrowała się na produkcji Odstraszaczy gryzoni OdH1. Jego właściciel pierwotnie opracował i stworzył we własnym ogrodzie odstraszacze na gryzonie, aby wypędzać krety, nornice oraz inne szkodniki. Od tego czasu asortyment firmy rozszerzył się na znaczną skalę.

Produkty OdH1 to ultradźwiękowe odstraszacze małych gryzoni i innych szkodników (myszy, kuny, szczury, łasice i nornice). Przedstawiamy pomocników dla Twojego domku letniskowego, ogrodu, otoczenia domu. Przez długi czas chronią całą przestrzeń, do której mogą próbować się dostać gryzonie. Mogą być ustawione na „cichy” i „słyszalny” tryb. Jego nieregularne ultradźwiękowe różne częstotliwości, które są przerywane, tworzą nieprzyjemne środowisko dla gryzoni. Oznacza to, że przestaną one osiedlać się i opuszczą dane miejsce.

OdH1 cichy - emituje słabosłyszalne, nieregularne dźwięki, które są praktycznie niesłyszalne dla ludzi. Możesz więc umieścić go w dowolnym miejscu.
OdH1 słyszalny - emituje słabosłyszalne tony, które są nieregularne. Wskazane jest umieszczenie go tam, gdzie ludzie poruszają się tylko przez krótki czas lub wcale.

Elektryczny odstraszacz OdH1 słyszalny

To urządzenie jest bezobsługowe. Sprawdzany jest tylko stan baterii (co ok. 3 tygodnie). Baterie utrzymują urządzenie aktywne przez co najmniej 3 miesiące. Jeśli posiadasz więcej niż jedno takie urządzenie, musisz je rozmieścić tak, aby ich dźwięk rozłożył się po całej powierzchni. Powierzchnia, którą urządzenie skutecznie chroni to 100m². Efekty działania urządzenia zmniejszają się, jeśli w obiekcie znajdują się elementy tłumiące rozprzestrzenianie się częstotliwości (siano, drewno, meble itp.) W żadnym wypadku nie powinno się łączyć odstraszacza z przynętami na gryzonie. Zmniejsza to wydajność urządzenia. Zalecamy używanie odstraszacza nawet jeśli szkodniki znikną. W końcu prewencja to podstawa.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Zasilane jest 6 bateriami 1,5V typu C. Przy zasilaniu urządzenia z zasilacza, nie zalecamy pozostawiania baterii w odstraszaczu. Najpierw podłącz wtyczkę zasilacza sieciowego do złącza z tyłu. Następnie możesz podłączyć adapter do sieci 230VAC.

Elektryczny odstraszacz gryzoni OdH1-max i OdH1-supermax

To urządzenie jest świetnym towarzyszem, który chroni Twoją przestrzeń, zamieszkiwaną przez małe gryzonie np. myszy, kuny, łasice, szczury. Nieregularne przerywane ultradźwięki o różnych częstotliwościach stwarzają nieprzyjemne środowisko dla gryzoni. W efekcie przestają osiedlać się w danym miejscu lub je opuszczają. Nadaje się do umieszczenia w miejscu, w którym ludzie poruszają się tylko przez krótki czas lub wcale. Funkcjonowanie urządzenia sygnalizuje migająca zielona kontrolka. Urządzenie emituje nieregularne, zmieniające się gwizdy lub syczenie. Urządzenie jest ekologiczne, w ogóle nie przeszkadza czworonogom ani ptakom. Nie zabija zwierząt – jest humanitarne. Jego wymiary są małe i lekkie. Zużycie energii jest znikome.

Odstraszacz nadaje się do stosowania w miejscach osłoniętych od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Nie może być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub temperatur wyższych niż 40 ˚C. Najlepiej umieścić go w rogu pomieszczenia na macie tuż nad ziemią lub na ziemi. Przednia część musi być skierowana w wolną przestrzeń. W przypadku dużej ilości takich urządzeń, należy je rozmieścić tak, aby ich dźwięk wypełniał całą przestrzeń. Efektywna powierzchnia działania urządzenia to do 200 m² (OdH1-max) i 400 m² (OdH1-supermax).

Elektryczny odstraszacz gryzoni OdM i OdM3

Odstraszacz OdM to urządzenie do odstraszania małych gryzoni takich jak m.in. myszy, kuny, szczury, łasice. To odstraszacz akustyczny. Generuje dźwięk w sposób ciągły o określonej częstotliwości dźwięku. Pomimo tego, że jest słyszalny dla ludzi, nadaje się do własnych odpowiednich przestrzeni. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się osoba, głośność można zmniejszyć za pomocą pokrętła z przodu urządzenia, gdzie ludzie poruszają się tylko na krótko lub wcale. Dźwięki wydawane przez repelent są irytujące dla gryzoni. W efekcie nie osiedlą się w danym lokalu.

Elektryczny odstraszacz gryzoni OdKH2

Odstraszacz OdKH2 to urządzenie do skutecznego odstraszania kretów, gryzoni i norników. Jego przybliżona funkcjonalność wynosi do 400 m². Jego wymiary są małe i lekkie. Jest humanitarny, nie zabija żadnych zwierząt, tylko je wypędza. Nie szkodzi ptakom ani zwierzętom domowym. Jest również ekologiczny i w żaden sposób nie zagraża środowisku. Nadaje się zarówno do przestrzeni zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dźwięk emitowanego przez nią urządzenia jest generowany w losowych odstępach czasu. Częstotliwości również zmieniają się losowo.

Jeśli masz krety lub norniki w swoim ogrodzie, musisz wykopać dziurę na zamontowanie tego urządzenia, która nie będzie dużo większa niż sam odstraszacz. Musi być wbity w ziemię pionowo, z pokrywką do góry. Montuje się go w ziemi na dwa sposoby: albo częściowo wkłada się go w ziemię tylko do pokrywy, albo całkowicie w chowa ziemi. W przypadku schowania całego odstraszacza w ziemi zalecamy oznaczenie miejsca zakopania. Efekt działania urządzenia to okręg o promieniu do około 12 metrów, co odpowiada powierzchni około 400 m².

Jeśli dysponujesz większym obszarem, zalecamy umieszczenie większej liczby takich odstraszaczy, umieszczonych w regularnych odstępach. Wieloletnie doświadczenie z repelentami zaleca stosowanie odstraszacza gryzoni nie tylko raz, ale także trzymanie ich w ogrodzie przez dłuższy czas. Ograniczy to powrót szkodników do ogrodu.

Zasilanie: akumulator, 6x1,5 V
Typ baterii: 6 x typ C (średnie monoogniwa)
Czas pracy z jednym zestawem baterii: ok. Do 5 miesięcy (w zależności od jakości baterii)
Środowisko pracy: wewnątrz i na zewnątrz
Zakres temperatur pracy: - 20 ˚C do + 50 ˚C

Odstraszacze gryzoni, kretów i norników znajdziesz tutaj: Odstraszacze gryzoni.