Odśnieżaj szybko i bez wysiłku…

Czy zdażyło się, że rano zaskoczyło Cię mnóstwo śniegu i nie masz czasu na ręczne i pracochłonne odśnieżenie? Zdobądź poręcznego pomocnika w postaci odśnieżarki, która oszczędza dużo czasu i siły. Śnieg powinien zostać jak najszybciej usunięty. Gdy śnieg zostanie zdeptany, trudno jest ręcznie frezować lub zdrapać go łopatą jeśli jest mokry.

Frez jedno i dwustopniowy - jaka jest różnica? Nie możesz zdecydować, który z nich jest odpowiedni? Wyjaśnimy kilka szczegółów na temat konkretnych modeli.

Odśnieżarka jednostopniowa VILLAGER VEST 1600

VEST 1600 to lekka, elektryczna odśnieżarka serbskiej marki VILLAGER o mocy 1600 W. Ten mały pomocnik jest idealny do odśnieżania wokół domu, na parkingu lub na ulicy (zależy to również od długości przedłużacza). Powyższy model ma szerokość roboczą 50 cm. Posiada też możliwość kontroli nad kominem wyrzutowym, który jest obsługiwany za pomocą dźwigni.

Odśnieżarka jednostopniowa składa się z jednej śruby, która obraca się z dużą prędkością. Jest przeznaczona do wyżej wymienionych chodników i przejść,  zasadniczo zastępując miotłę. Śruba jest gumowana, posiada zęby na całym obwodzie, które łatwo przechodzą przez pokrywę śnieżną. Powierzchnie zamiatają całkowicie do czysta.

(* Wideo przedstawia model VEST 1800, który różni się od VEST 1600 tylko w zakresie mocy/W)

Dwustopniowa odśnieżarka SNAPPER L1226EX

Dwustopniowe odśnieżarki idealnie nadają się do obszarów, w których jest dużo śniegu. Mają jeden ślimak, z mniejszą prędkością niż odśnieżarki jednostopniowe, ale mają też płytę z ostrzami z dużą prędkością. Ślimak ten ma za zadanie przenieść śnieg na talerz, który następnie usuwa śnieg. Dwustopniowe odśnieżarki nadają się do chodników i wszystkich miejsc, w których należy usunąć śnieg (chodniki, otoczenie domów, domków letniskowych, kurortów, parkingów itp.). Są idealne na świeży śnieg, pozostawiając zaledwie kilka milimetrów śniegu (ok. 2-3 mm). Dlaczego zostaje ta cienka warstwa? Ślimak nie jest gumowany i oczywiście nie może ocierać się o ziemię. Więcej mocy, szybsze odśnieżanie…

L1226EX jest wyposażony w najwyższej klasy, niezawodny 4-suwowy silnik Briggs & Stratton OHV o mocy 6,3 kW. Szerokość tego modelu wynosi 66 cm. Dużą zaletą jest reflektor, dzięki któremu możesz wygodnie pracować wcześnie rano lub wieczorem, gdy robi się ciemno. Krótko mówiąc, potężna, niezawodna i łatwa w obsłudze odśnieżarka.

Polecamy:

Jeśli zdecydujesz się na dwustopniową odśnieżarkę, zalecamy VILLAGER VST 130. Ten model jest wyposażony w silnik 4-suwowy o mocy 9,5kW. Ta maszyna jest idealnym połączeniem wydajności w rozsądnej cenie z gwarancją do 3 lat. Posiada również komin wyrzutowy, który można łatwo obsługiwać za pomocą dźwigni.