Posprzątajcie ogród bez zmęczenia!

Każdy porządny właściciel ogrodu wie, iż potrzebna jest tam regularna opieka przez cały rok. Gdy kończy się zima i nadchodzi wiosna to odpowiedni czas, aby przygotować się do wiosennych porządków, włącznie z podcinaniem drzewek i żywopłotów, sadzeniem roślin oraz koszeniem. Dopiero po pewnym czasie możemy cieszyć się owocami naszej pracy w ogrodzie. Właśnie dlatego na wiosnę trzeba zwrócić szczególną uwage na podcinanie konarów.

Dlaczego taką ważną rolę odgrywa podcinanie gałęzi drzew i krzewów?

Co zrobić aby doczekać się bogatych zbiorów? Odpowiedź jest prosta. Dla prawidłowego i zdrowego wzrostu drzew i krzewów należy na wiosnę po prostu przyciąć nadmiar gałęzi i pędów w koronie, przez które słabo przenika światło słoneczne. W ten sposób polepszymy zdrowy wzrost drzewa, które ma więcej światła, wypuści wcześniej pąki i zacznie lepiej kwitnąć.

Aby ułatwić sobie pracę należy wybrać odpowiednie narzędzia. Używamy ostrych sekatorów do cięcia gałęzi, a podcinanie robimy pod kątem. W ten sposób na wiosnę możemy liczyć na szybszy rozwój roślin. Jako pierwsze podcinamy pędy, które rosną w górę.

Co z odpadem ogrodowym?

Spalanie odpadów w ogrodzie jest już od dawna zakazane, dlatego najlepiej przerobić go na naturalny kompost. Najlepszym rozwiązaniem, zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym, jest ich bezpośrednie wykorzystanie w ogrodzie lub w domu. W dzisiejszych czasach nowoczesne urządzenia mechaniczne zrobią pracę za nas. Wystarczy rozłupać zdrewniały odpad taki jak gałęzie w łuparce ogrodowej i wykorzystać rozdrobniony surowiec jako nawóz.

Rozdrabniacze odpadu ogrodowego pozwalają uzyskać również paliwo, które w postaci rozdrobnionych gałęzi możemy wykorzystać w kominku. Odpowiednie gatunki można wykorzystać do wędzenia. Nie ma nic lepszego po pracy jak apetyczna woń z wędzarni zasilanej wiórami z drzewek owocowych. 

Jak wybrać odpowiednią łuparkę?

Zasada działania łuparki odpadu ogrodowego polega na rozsiekaniu gałęzi za pomocą specjalnych noży. Jest to już droższa inwestycja także należy zwrócić szczególną uwagę na jakość urządzeń oraz wielkość otworu wlotowego, a nie tylko na cenę. Rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250 S jest wygodnym rozwiązaniem, które umożliwia bezpośredni zbiór rozłupanego odpadu. Dobra łuparka to na pewno udana inwestycja do ogrodu, która pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i energie.

Elektryczny rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250

Elektryczny rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VC 2500 z łatwością pozwala na rozdrabnianie gałęzi o średnicy do 40mm. Urządzenie posiada nowoczesny i wydajny silnik o dużej mocy 2500 W, wyróżniający się bezawaryjnością i  niskim poziomem głośności. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikowi, VC 2500 ma zabezpieczenie przed przeciążeniem. Obrotowy i otwierający się korpus umożliwia wygodne czyszczenie noży, a wbudowane urządzenie blokujące zapobiega wypadkom.  Dodatkowym wyposażeniem jest łopatka do popychania gałęzi. Duży zbiornik na resztki o pojemności 50 litrów pozwala na dłuższą pracę bez konieczności częstego przerywania i opróżniania kosza. Szeroko rozstawione koła gwarantują stabilność urządzenia na podłożu podczas pracy. Niezawodność, trwałość oraz funkcjonalność sprawia, że VILLAGER VC 2500 spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. 3-letnia gwarancja na produkty VILLAGER to oczywistość.

Napięcie: 230 V – 50 Hz

Moc: 2500 W

Max. średnica gałęzi: 40 mm

Pojemność zbiornika: 50l

System rozdrabniania: 2noże

Wymiary wiórów: ok. 3-4 cm (bez regulacji)

Waga: 13kg

Spalinowy rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250 S

Jeśli szukasz dużego, bardziej profesjonalnego modelu, zalecamy wydajny rozdrabniacz ogrodowy VILLAGER VPC 250 S wyposażony w mocny silnik VGR 250 H o mocy do 4,1 kW. Ten model jest bardzo popularny i niezawodny.

Ten rębak ogrodowy swoją wydajnością i parametrami zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Może z łatwością obsługiwać gałęzie o średnicy do 76 mm. Rębak/rozdrabniacz jest wyposażony w dwa rodzaje systemu kruszenia - nóż + obustronne noże. Nóż obrotowy (górny otwór) nadaje się do małych kawałków, które są przetwarzane w drobniejszą biomasę idealną do produkcji brykietów. Boczny otwór z 2 obusiecznymi nożami nadaje się do całych gałęzi o większej średnicy (maks. 76 mm). Otrzymany materiał jest grubszy i nadaje się do kompostowania. Dzięki ostrym ostrzom wydajność noża jest znacznie większa, a rozdrabniarka może przetwarzać nawet większe gałęzie szybciej i wydajniej. Maszyna ma solidną konstrukcję i jest łatwa w manewrowaniu.

Silnik: VILLAGER VGR 250 H

Moc: 4,1 kW / 3600 rpm

Objętość: 212 cm3

Max. średnica gałęzi: 76 mm

Noże + frez: TAK

Waga: 84kg