Właściwa pielęgnacja trawnika poprzez napowietrzanie

Właściwa pielęgnacja trawnika oprócz podlewania wymaga również usunięcia pozostałości skoszonej trawy, mchu, chwastów oraz próchnicy powierzchniowej. Mamy dla was poradę jak skutecznie to zrobić. Do tego celu będziemy potrzebować wertykulator.

Na czym polega wertykulacja i aeracja trawnika? Jakie są efekty?

Wertykulacja to zabieg pielęgnacyjny wykonywany na trawnikach ozdobnych i sportowych, polegający na pionowym cięciu darni za pomocą wertykulatora. Ma to na celu usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej, przygotowanie trawnika do piaskowania, stworzenie korzystniejszych warunków dla przeprowadzenia podsiewu oraz przerzedzenie zbyt gęstego podsiewu. Aeracja to zabieg, który przyspiesza regenerację trawnika po zimie, stosuje się go w celu rozluźnienia i napowietrzenia gleby. Może być powtarzany wielokrotnie w ciągu sezonu. W porównaniu do wertykulacji zabieg jest delikatniejszy – darń jest jedynie nakłuwana, a nie nacinana, ponadto ma znacznie większą penetrację w głąb gleby.

Właściwe utrzymanie trawnika pozwoli na przyjemny relaks i radość dla oczu, jak również praktyczność użytkowania zarówno w ciągu dnia powszedniego, jak też podczas urlopu.

Zastanawiacie się na kupnem wertykulatora/aeratora ?

Sabo 38-BV: doskonały sprzęt dla tych najbardziej wymagających użytkowników.

Niezawodny, duży i wydajny wertykulator SABO 38-BV z wydajnym silnikiem czterosuwowym 2,3 kW OHV Briggs&Stratton o pojemności skokowej 127 cm3. Wyposażony w 15 stałych noży oraz z płynnie regulowaną głębokością wertykulacji. Szkielet urządzenia wykonany został z odpornego na rdzę aluminium. Każde z kół jest wyposażone w wysokiej jakości łożysko. Wertykulator sprawdzi się również na większych powierzchniach do 1500 m2

Wertykulator SABO 38-BV to ulubiony model, sprawdzony i niezawodny, prosty w obsłudze i konserwacji, niezastąpiony przy utrzymaniu powierzchni trawników w należytej kondycji. Wysokie uznanie klientów mówi za wszystko.