Tęsknisz za pięknym, zielonym trawnikiem?

Tęsknisz za idealnym trawnikiem na dużej powierzchni? W naszym nowym blogu doradzimy, jak go uzyskać. Twój trawnik z pewnością nagrodzi Cię piękną, zieloną trawą. Nie należy jednak zapominać o niezbędnych elementach pielęgnacyjnych, co oznacza regularne koszenie i wiosenne napowietrzanie.

Koszenie (min. raz w tygodniu, przy szybszym wzroście dwa razy w tygodniu)
Nawożenie (min. 2x rocznie - marzec, lipiec)
Napowietrzanie
Podlewanie

Pomiędzy marcem a październikiem należy kosić trawnik co najmniej raz w tygodniu, a trawniki o dużym przyroście dwa razy w tygodniu. Regularne koszenie wspiera gęstość trawnika. Idealna wysokość trawy wynosi od 3 do 5 cm. Należy również uważać, aby nie osłabić trawnika. Aby temu zapobiec, wystarczy zostawić o połowę więcej długości trawnika przy przynajmniej jednym koszeniu.

Może dbasz o trawnik dokładnie i z miłością, regularnie i pedantycznie, ale nie jest tak idealny jak się spodziewałeś? Gdy przez chwilę jest sucho, trawnik natychmiast wysycha i niepokoją Cię wypalone plamy? Gdzie może być problem? Może dlatego, że Twój trawnik nie został odpowiednio napowietrzony.

www.VILLAGER.pl

Trawnik powinien być podlewany podczas wyższych temperatur tak często, jak to możliwe. Jednak lepiej jest podlewać rzadziej, ale większą ilością wody, niż częściej, używając niewielkiej ilości wody. Na m2 idealnie jest zużyć około 25 litrów wody. Upewnij się, że cała trawa jest równomiernie i odpowiednio podlana. Idealne warunki do podlewania są wieczorem lub rano, czyli w czasie, gdy słońce jest najniżej, aby uniknąć spalenia trawy.

Jak prawidłowo wybrać kosiarkę?

Inwestuj w jakość, gwarantujemy, że się to opłaci!

Niezależnie od tego, czy jest to kosiarka benzynowa, elektryczna czy akumulatorowa, każda z nich ma udział w tym, jak będzie wyglądał Twój trawnik. Oczywiście wybór zależy od wielkości terenu, wysokości trawy i ukształtowania terenu, ale także od tego, czy masz zamiar kupować kosiarkę co dwa lata. W takim przypadku opłaca się inwestować w jakość, która Cię nie zawiedzie.

Przykład:

Niedawno media poinformowały opinię publiczną o sprzedaży niskiej jakości kosiarek w sieciówce, której nazwy nie podano - są niebezpieczne, a nawet mogą spowodować pożar. Sieć poprosiła nawet klientów o zwrócenie kosiarek i akumulatorów do sklepu, gdzie otrzymają zwrot pieniędzy.

To tylko potwierdzający przykład, który powinien uświadomić ludzi, że tak naprawdę oszczędzanie na kosiarce nie może skończyć się dobrze...

www.VILLAGER-WIESNIAK.pl