Kiedy najlepiej nawilżać trawnik?

Promienie słoneczne są latem często zbyt palące. Podlewanie jest niezbędne, by trawnik był świeży i zielony przez całe lato. Ale jaka technika i pora jest najlepsza? Idealny czas na podlewanie trawnika jest wczesnym rankiem lub wieczorem. O świcie gleba ma najniższą temperaturę, dlatego też parowanie wody jest najmniejsze.

Przed wyborem zraszacza musisz znać źródło z którego będziesz czerpał wodę, stopień jej zanieczyszczenia oraz rodzaj i wielkość ogrodu. Jeśli nie masz własnego źródła, np. studni, zebrana deszczówka też powinna być odpowiednia. Jeśli chcesz pobrać wodę z pobliskiego strumienia, stawu, piwnicy lub basenu, najbardziej odpowiednia dla Ciebie będzie pompa głębinowa. Pompa ogrodowa może być używana na przykład do nawadniania ogrodu z jezior, studni lub cystern. Jeśli masz głębokie studnie, wybierz zatapialną pompę ciśnieniową.

Test bosej stopy

Przejdź się po trawniku. Jeśli w ciągu kilku minut źdźbła trawy wrócą do pionu, to znaczy, że trawnik jest dobrze podlany. Jeśli źdźbła się nie podniosą, starą swoją sprężystość, trawnik należy ponownie podlać.

Jak dostosować długość i intensywność nawadniania?

Wybierając pompę, ważne jest, aby skupić uwagę na kombinacji kilku czynników, takich jak rodzaj gleby i trawy, czy to trawnik w cieniu lub na słońcu, warunki pogodowe itp. Dlatego uważaj i sprawdzaj chodząc po trawniku, czy jest naprawdę dobrze podlany. Jaka jest idealna długość nawadniania? Taka, po której gleba zostanie namoczona na głębokość ok. 10-15 cm.

Spalinowe pompy wodne

Pompa spalinowa jest doskonałym i idealnym pomocnikiem do nawadniania ogrodu. Ten model - Villager HPWP 30 P, jest wyposażony w 4-suwowy silnik własnej marki (Villager VGR250H). Zapewnia moc do 4,7 kW i pojemność 212 cm3. Ta wydajna pompa benzynowa jest idealna do nawadniania ogrodu. Ponadto dostarczy Ci wodę ze studni, naturalnych źródeł lub zbiorników na wodę deszczową. Może być również stosowana do odwadniania zalanych piwnic lub do pompowania wody ze zbiornika. Pompa osiąga wydajność do 30 000 litrów na godzinę. Maksymalne ciśnienie dla tego modelu wynosi 6,5 bara. Jeśli zdecydujesz się na zakup HPWP 30 w przyszłości, nie pożałujesz.

Jeśli HPWP 30 P jest dla Ciebie za silny i wiesz, że na pewno nie wykorzystasz jego możliwości, to zalecamy pompę z silnikiem benzynowym Villager WP 8P. Ten wspaniały pomocnik jest również wyposażony w silnik 4-suwowy, ale o mocy 1,5 kW i pojemności silnika 97,7 cm3. Maksymalna głębokość pompowania dla tego modelu wynosi 6 metrów. Ta pompa osiąga maksymalną wydajność 8000 litrów na godzinę. Jest szczególnie użyteczna, jeśli woda ma być wypompowana tak szybko, jak to możliwe.

Nieoceniony akumulatorowy asystent - opryskiwacz VILLAGER VBS 16 Li

Opryskiwacz akumulatorowy VILLAGER VBS 16 Li-ion jest jednym z najpopularniejszych opryskiwaczy. Możesz używać go łatwo i wygodnie w domu, we własnym ogrodzie. Można go również stosować w dużych ogrodach także z roślinami ozdobnymi. Wysokiej jakości opryskiwacz nadaje się również do profesjonalnych prac polowych i leśnych.

Jedną z największych zalet opryskiwacza jest jego niewielka waga, zaledwie 5,9 kg. Podczas korzystania z niego nie zmęczysz się zbytnio. Ponadto akumulatorowy opryskiwacz VBS 16 Li-ion jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy 12V/8Ah o długim czasie pracy do 5 godzin. Dzięki tym korzyściom możesz pracować wydajnie i wygodnie przez kilka godzin. Pojemność zbiornika zraszającego wynosi do 16 litrów.

Opryskiwacz jest wyposażony w 2 rodzaje dysz, podstawową i podwójną. Idealna odległość rozpylania dyszy wynosi do 3 metrów. Podwójna dysza, która pełni funkcję dwóch następujących po sobie dysz, zapewnia szerszy obszar natryskiwania, a tym samym większą prędkość i wydajność pracy. Aby skoncentrować opryskiwanie tylko na jednej roślinie, dodatkowa dysza H 01 jest świetną pomocą, która jest używana do opryskiwania punktowego i pomaga w dokładnym nałożeniu oprysku. Dzięki tej dyszy mieszanina opryskowa spada bezpośrednio na pojedyncze rośliny lub mniejsze obszary, a ciecz nie minie wybranego celu.

Wąż natryskowy jest mocny, a jednocześnie elastyczny. Dzięki temu jest łatwy w obsłudze dla każdego użytkownika, czy to zwykłego ogrodnika, czy profesjonalisty, który używa opryskiwacza VBS 16 Li-On jako narzędzia roboczego. Z tym opryskiwaczem nie uświadczysz bólu spowodowanego nadmiernym pompowaniem. Docenisz również regulator ciśnienia. Ciśnienie można wygodnie kontrolować, obracając zawór.

Ładowarka jest darmowym standardem w zestawie z opryskiwaczem. Fantastycznym udogodnieniem jest kolorowy wskaźnik stanu baterii. Jeśli lampka na opryskiwaczu świeci się na zielono, akumulator jest naładowany i możesz kontynuować spokojną pracę. Pomarańczowy oznacza niski poziom naładowania baterii. Kolor czerwony oznacza, że coś jest nie tak z twoją baterią. Na wypadek, gdybyś musiał kupić nowy zapasowy akumulator do opryskiwacza, możesz go bez problemu dostać od nas.

Jeśli planujesz spryskać większe drzewa, nie ma problemu z dokupieniem najwyższej jakości drążka teleskopowego w przyjaznej cenie. Ta świetna "lanca" znacznie ułatwi ci pracę. Jeśli masz duże drzewa w ogrodzie, ułatwieniem w pracy jest użycie opryskiwacza benzynowego.