Przygotuj się na wiosnę!

Zapaleni ogrodnicy ożywają, a wraz z nimi ich ogrody. Konieczne jest wtedy wyciągnięcie choćby podstawowych narzędzi i usunięcie wszystkiego, co niepotrzebne w ogrodzie…

Zacznijmy od czyszczenia

Nadchodzi czas, kiedy musisz zacząć prace w ogrodzie. Powinniśmy zacząć od posprzątania w składzie narzędzi i maszyn ogrodowych, czy to małego warsztatu, czy domku w ogrodzie. Czyścimy buty do ogrodu, przygotowujemy, a także myjemy narzędzia ogrodowe.

Przygotuj ogród na wiosnę

Każdy dobry ogrodnik wie, że dbać o swój ogród trzeba regularnie przez cały rok. Trudne chwile przeżywa się wraz z nadejściem wiosny, kiedy kończą się ostatnie zimowe przymrozki, a nadchodzi czas koszenia, przycinania drzew, przycinania żywopłotów i sadzenia roślin. Dopiero po pewnym czasie możemy spodziewać się głównych rezultatów naszej pracy. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie lekceważyć znaczenia przycinania drzew na wiosnę.

Hurra! do ogrodu

Jak co roku zaczynamy od spulchniania gleby do siewu. Jeśli musimy uprawiać ziemię, musimy dokonać właściwego wyboru kultywatora. Te maszyny są zaprojektowane specjalnie dla ogrodników i plantatorów winorośli. Kultywatorów używają również firmy zajmujące się zielenią w parkach w mieście lub na wsi. Dzięki dobremu kultywatorowi pozbywamy się ciężkiej pracy przy kopaniu i oszczędzamy dużo czasu. Wysokiej jakości gleba bez chwastów ma duży wpływ na wielkość i jakość plonu. Kultywator to po prostu wielofunkcyjna maszyna, z której korzystamy przez cały sezon. W sezonie wiosennym pracujemy z ziemią przed sadzeniem oraz w okresie wegetacji, a po zbiorach idealnie nadaje się do przygotowania podłoża przed zimą.

Kultywator czy glebogryzarka?

Ogrodnicy kupują glebogryzarkę jako podstawowe akcesorium do spulchniania gleby. Służy do przekopywania luźniejszej gleby, która nie będzie orana ze względu na małą powiechnię.

Kultywator to nieoceniona maszyna, której nie powinno zabraknąć w żadnym mniejszym gospodarstwie. Jest kompatybilny z kilkoma wymienionymi powyżej akcesoriami, kosztują niewiele, ale znacznie rozszerzą funkcjonalność urządzenia.

Kultywatory są doskonałym pomocnikiem dla wszystkich ogrodników lub plantatorów winorośli. Idealnie nadają się do spulchnienia gleby pod powstające klomby. Im lepsza gleba, tym bogatszy i lepszy będzie plon. Rynek oferuje dziś maszyny, które dzięki akcesoriom stają się uniwersalne i oferują niemal nieograniczone możliwości. Na przykład można dołączyć koparkę do ziemniaków czy pług jednostronny.

Polecamy: Kultywator VILLAGER VTB 852

Zapomnij o pracochłonnej i męczącej pracy z motyką. VTB 852 jest niezawodną i wydajną maszyną do przygotowywania gleby przed sadzeniem. Dodatkowo oszczędza dużo czasu, pieniędzy i energii. Ta maszyna napędzana jest silnikiem o mocy 4,1 kW i ma 3 biegi. Uchwyt maszyny jest regulowany, co pozwala dostosować wysokość do własnych potrzeb. Kultywator VTB 852 oferuje wygodny dostęp dla użytkownika oraz idealne połączenie zwrotności i niskiej masy. Standardowo wyposażony jest w dwa gumowe kółka do wygodnego transportu maszyny do miejsca przechowywania. Maszynę można kupić z popularnymi kompatybilnymi akcesoriami, takimi jak pług, koparka do ziemniaków lub koła zgrabiarki, dzięki czemu VTB 852 jest wielofunkcyjną maszyną.

- Niezawodny

- Wydajny

- Najpopularniejszy model

- Niezwykle zwrotny

- Długa żywotność

- 3 lata gwarancji